Nagyot küzdöttek

A SAPA Fehérvár AV 19 gigászi csatában győzte le a tabella élén álló Vienna Capitals csapatát, úgy, hogy kétgólos hátrányból állt fel, és a szétlövés döntött javára.

A listavezetőt egyszer már elkapta a SAPA Fehérvár AV 19 idén – akkor novemberben 3-1-re nyertek a kék-fehérek. Most sem ígérkezett sétagaloppnak, és ezt már a találkozót kezdő sípszó előtt tudták a felek. Mindkét együttesben voltak hiányzók, de a Volánt eléggé érzékenyen érintette Mihály Árpád, valamint Ladislav Sikorcin kettő, illetve egymeccses eltiltása, melyeket a legutóbbi Graz elleni összecsapáson kapott végleges kiállításuk után kaptak a liga fegyelmi testületétől.

Szinte még meg sem karcolták a csapatok a jeget, amikor emberelőnybe kerültek a fehérváriak, ugyanis szabálytalanul cseréltek a vendégek. Más kérdés, hogy ezzel nem tudtak élni a házigazdák, mondhatni azt is, hogy „kivédekezték” az előnyt, mivel egyszer sem tudtak felállni a két perc alatt. Majd a 8. percben Frank Banham zsinórban kétszer is mattolhatta volna Fabian Weinhandlot, de a kapus szerencséjére elkerülte a korong a ketrecet. Egészen a 15. percig tartotta magát a Vienna, de ekkor ismét Banham pillanatai következtek, aki előbb megkeverte a védőket, utána, pedig egy kavarodás után a gólvonal mögé passzírozta a korongot. Sajnos nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert alig két perc elteltével egy centerezés után egy védelmi megingást használt ki Philippe Lakos.

Alig indult el a középső játékrész megszerezte a vezetést a Vienna, még egy, az első harmadból áthúzódó előnyből talált be Marcus Olsson úgy, hogy Adam Munro botjáról piszkálta a pakkot a kapuba. Nem találta ezután a fonalat a Volán, beszorította őket a pontvadászat éllovasa, és tegyük hozzá a harmad hátralevő perceiben nem sok köze volt a gárdának a meccshez. Nem véletlenül állnak a tabella élén a bécsiek, ezt bizonyították többször is a játékrész során, így többek között a harmadik góljuk is igazi csapatmunka eredménye volt. Igaz ehhez kellett az is, hogy bizonytalankodjon a hazai védelem, így egy eladott korong után kerültek a sárga-feketék a második szünetre kétgólos fórba Michael Schiechl révén.

A záró húsz perc elején valamelyest kompenzálta az előző játékrészekben elkövetett tévedéseiket a négy osztrák játékvezető – akik közül ketten nem kis meglepetésre Bécsből érkeztek… Előnybe került a Volán, amelyet ki más, mint a rendkívüli formában játszó Banham váltott gólra a 47. percben. Ettől kissé megzavarodtak a vendégek, és cirka ötven másodperc múlva Sofron István, ki tudja már hányadik lehetőségét, közvetlen közelről be is lőtte, egyenlő létszámnál. A folytatás nem hozott döntést, így jöhetett a hosszabbítás. Hatalmas küzdelem folyt a pályán, ám ennek ellenére sem tudtak a felek dönteni, nem volt más hátra, mint büntetőkkel kellett eldönteni a két pont sorsát. Itt sem bíztak semmit a véletlenre a csapatok, hiszen csak a hetedik körben dőlt el, amikor Kovács Csaba higgadtan bevette Weinhandl ketrecét.

Jegyzőkönyv:

SAPA Fehérvár AV 19 – UPC Vienna Capitals 4-3 (1-1, 0-2, 2-0, 0-0,1-0) – szétlövéssel

Székesfehérvár, 3396 néző

Vezette: Erd, Sporer, Hofstätter, Hütter (osztrákok)

Fehérvár: Munro – Orbán, Sille, Magosi, Bailey (1), Benk – Pratt (1), Durco, Kovács Cs. 1  (1), Johansson (1), Banham 2 – Hetényi P., Horváth A., Ladányi (1), Vas M. (1),  Sofron 1 – Pozsgai, Tokaji, Németh A. Metcalfe, Hajós. Vezetőedző: Jan Neliba Metcalfe

Vienna: Weinhandl – Björnlie, A. Lakos (1), Keller, Blatny, Rotter – Fraser, Veideman, Olsson 1 (2), Soares (2), Schiechl 1 – Klimbacher, P. Lakos 1, Schlacher, Pinter, Woger – Peter, Schweda, Nador, Draschkowitz. Vezetőedző: Tommy Samuelsson

Kiállítások: 6 perc illetve 8 perc

Edzőszemmel:

– Nagyon jól kezdtünk, jól korcsolyáztunk, voltak helyzeteink, be is lőttünk ezek közül egyet. Az egyenlítő gól után kicsit visszaálltunk, és ez igazán nem fizetődött ki a második harmadban, amikor két elkerülhető gólt kaptunk. Nem mondtam semmi különöset a szünetben, csupán hatékonyabb játékot kértem a csapattól. A harmadik harmadra vissza is jöttünk a meccsbe, fölényben játszottunk, megszereztük a kipattanó korongokat, véleményem szerint ez a húsz perc volt az eddigi meccseink közül a legjobb a hazai pályán. Ezzel a játékkal, amit itt végén nyújtottunk bárkit le tudunk győzni! – Jan Neliba a SAPA Fehérvár AV 19 vezetőedzője

–  Rendkívül szoros mérkőzés volt, természetesen nem öröm soha veszíteni három egyes vezetés után. Az első harmad kiegyenlített küzdelmet hozott, a második játékrészt kontrolláltuk, és minden tekintetben jobbak voltunk. A záró harmadban viszont elég volt néhány perces kihagyás ahhoz, hogy a Fehérvár ezt kíméletlenül kihasználja. Igazság szerint a kétgólos előnyünk után sem volt biztos, hogy nyerünk, hiszen a jégkorongban pillanatonként változik a helyzet. Három három után mindkét csapat eldönthette volna a találkozót, míg a büntető mindig lutri, sajnos ebből ezúttal mi kerültünk ki vesztesen. – Tommy Samuelsson a Vienna Capitals vezetőedzője