Meglepően sima paksi siker a Kaposvár ellen

Az Atomerőmű 21 ponttal verte a férfi kosárlabda-bajnokság keddi játéknapján a második helyen álló somogyiakat.

A Paks hazai pályán még egyetlen meccset sem veszített el ebben a szezonban, most viszont kemény ellenfelet kapott: a légiósai által repített Kaposvárt.

Egyik játékosa nélkül lépett parkettre a somogyi csapat az Atom ellen, Swanston megsérült, ez nagy érvágást jelentett Fekete Ádám vezetőedzőnek. A paksiaktól Körtélyesi Gergely hiányzott hasonló okokból.

Jobban kezdett a KKK, hat ponttal is vezetett, de az első negyed végére Vojvoda megrázta magát volt csapata ellen, és 28-22-re vezetett az Atomerőmű. A második játékrészben eldöntötte a mérkőzést a hazai csapat, mindenki hozzátett valamit ahhoz, hogy rögvest 15 pontos különbség alakuljon ki, amelyből 13 még megmaradt a nagyszünetre is (54-41).

A harmadik etapban tovább húzott el a Paks, de egy feltámadás erejéig még jó volt a Kaposvár. Hiába, a végén sokkal frissebben mozogtak Kámánék, és nagyon magabiztosan verték meg a vendégeket.

A legeredményesebb dobó Vojvoda Dávid lett 27 pontjával.