Nem borult a papírforma Újpesten

Az Érsekújvár jégkorongcsapata 6-2-re nyert az UTE vendégeként a MOL Ligában.

Mindössze egy meccset rendeztek hétfőn a MOL Ligában, melyen az Érsekújvár már a negyedik percben megszerezte a vezetést. Ezt követően a szlovák együttes meddő mezőnyfölényével teltek a játékpercek, majd a Nové Zámky a második harmadban tovább növelte az előnyét.

Szinte azonnal szépített az Újpest, ám ez csak apró fellángolás volt, a hajrára már 4-1-es vendég vezetéssel érkeztek meg a csapatok. Kapuslehozatallal próbálkozott a hazai gárda, amely egyszer betalált ellenfelének, de kétszer is kapitulált, a vége így 2-6 lett.

Az Érsekújvár a harmadik a bajnokságban, de azonos pontszámmal áll a második Miskolci Jegesmedvékkel. Az Újpest a sereghajtó.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz
Újpest-Nové Zámky (szlovák) 2-6 (0-1, 1-1, 1-4)
Gólszerzők: Pichler (31., 59.), illetve Varga (4., 52.), Stefanka (30.), Barcák (56.), Mihajlov (59.), Klobucnik (60.)