A nagyszünetig volt izgalmas a Szekszárd-Sopron

Esélyeshez méltó teljesítménnyel a tökéletes mérleggel listavezető Sopron Szekszárdon is biztosan nyert 26 ponttal a női kosárlabda NB I egyetlen keddi mérkőzésén.

A soproni hölgyek a héten két bajnokit is játszanak, először, kedden, Szekszárdon léptek parkettre. Kisebb meglepetésre az első negyedet a hazaiak nyerték meg öt ponttal, azonban miután rendezte a sorokat a vendégcsapat, szép lassan kezdett meglépni ellenfelétől, így a félidőben már öttel vezetett.

Fordulás után egy sokkal összeszedettebb Sopron futott ki a pályára, ennek pedig hamar meg is lett az eredménye, fokozatosan rázta le magáról Székely Norbert együttese a Szekszárdot, amely a negyedik negyedben hosszú percekig kosarat sem tudott dobni.

A vége 87-61-es soproni győzelem lett, Shenise Johnson 28 ponttal lett a mezőny legeredményesebb kosárlabdázója. Mellé leszedett nyolc lepattanót is.

Eredmény – női kosárlabda NB I.
Atomerőmű KSC Szekszárd – Uniqa-Euroleasing Sopron 61-87 (22-17, 17-27, 13-28, 9-15)
A legjobb dobók: Scekic 20 pont, illetve Shenise 28