Tartalékosan is győzött az Alba Fehérvár

Adott egy félidőnyi előnyt a fehérvári csapat a Jászberénynek, aztán fokozatosan bedarálta ellenfelét, és fölényesen nyert.

Nem a legjobb előjelekkel kezdték a találkozót a fehérváriak, már a bemelegítésnél kiderült, hogy a sérült Juhos Levente és Szabó Zsolt után, vírusos betegsége miatt Keller Ákos sem állhatott Dzunics Braniszlav vezetőedző rendelkezésére. Mindenesetre az egykoron Fehérváron dolgozó Földi Sándor tanítványai „megérezték a vérszagot”, mert az első húsz percben végig vezettek, és nagyon kellett a szünet, hogy Dzunics rendet tudjon rakni a fejekben, és felrázza csapatát. Azonban a csapatot jól ismerők tudják, hogy igazán a második félidőre kapja össze magát a társaság, és ez nem volt másként ezúttal sem. A 24. percben Brandon Wood triplája már kétpontos Alba előnyt jelentett (49-47), és ettől kezdve már minden a kék-fehérek szája íze szerint alakult. Feljavultak védekezésben, és parádés harmadik játékrészt produkáltak, közel húszpontos különbséggel nyerve ezt a tíz percet. Az utolsó negyed tizenegy pontos hazai előnnyel kezdődött, Wood belőtte magát, Lekli védekezésben és támadásban is jeleskedett, és a végén már beszállhattak a fiatalok is.

Jegyzőkönyv:

Alba Fehérvár-Top Cop Security Jászberény 93-69 (18-22, 19-22, 30-12, 26-13)

Székesfehérvár, 2023 néző. V: Földházi T., Bognár T., Surányi

FEHÉRVÁR: Moore 11/3, Wood 33/15, Bódi 7/3, Hollis 13, Lekli 12/3. Cs: Supola 7/3, Medve 6/3, Keller V. 2, Somogyfoki 2. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Jászberény: Rakics 18/3, M. Markovics 14, Soós, Dramicsanyin 21/9, Horti B. 2 Cs: László R. 2, Török R. 9/3, Szabó P. 3/3, Molnár B., Szögi. Vezetőedző: Földi Sándor

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4-8, 7. p.: 9-13, 12. p.: 22-27, 15. p.: 29-31, 19. p.: 37-42, 24. p.: 49-47, 29. p: 62-52, 33. p.: 75-65, 38. p.: 87-67.

Edzőszemmel:

– A második félidőben nagyon keményen dolgoztunk, főleg a védekezésünk javult fel, ami jó egyéni teljesítményekkel is párosult. – Dzunics Braniszlav az Alba Fehérvár vezetőedzője

– A jó első félidő után bennmaradtunk az öltözőben, de nem hiszem, hogy elbíztuk magunkat. – Földi Sándor a Jászberény vezetőedzője