Egerbe került a női Magyar Kupa

Pócsi Bianka (pócsi bianka)

A hevesiek bajnoki címvédő csapata a klub történetében először érdemelte ki a kupagyőztest megillető serleget, míg a Szentes korábban két alkalommal – az első kiírás évében, 2000-ben, majd 2010-ben – végzett e sorozat élén.

Az elején tartotta a lépést a Szentes, amely kétgólos hátrányból egyenlített, 2-2 után azonban az Eger elhúzott 5-2-re, majd 6-3-ra az ellenállhatatlanul pólózó Antal Dóra révén, aki az addigi fél tucat gólból négynek is a szerzője volt. A harmadik negyed végére viszont a szívósan harcoló Szentes felzárkózott 6-5-re. Ekkor további energiákat mozgósított az eleve esélyesebb gárda, amely megint elkezdte növelni a különbséget, s az ötödször is eredményes Antal újabb találatával 9-5-re alakította az állást.

A szentesiek számára innen már nem volt visszaút, a szépítésre sem futotta erejükből a befejező nyolc percet, így összességében a mérkőzést is magabiztosan nyerő hevesiekkel szemben, akik fennállásuk első Magyar Kupa-elsőségét ünnepelhették.