Federer már tovább is jutott

Roger Federer két szettben nyert David Ferrer ellen az ATP-világbajnokságon, így bejutott a torna elődöntőjébe.

David Ferrer azzal a tudattal várhatta a Roger Federer elleni mérkőzést, hogy korábban még nem tudott meccset nyerni svájci ellenfele ellen. A spanyolnak ezúttal sem volt sok esélye, Federer az első szettet magabiztosan hozta, majd a második játszmában ugyan rövidítésig vitték a felek, a svájci 1 óra és 48 percnyi játék után megnyerte a találkozót.

Federer 2 győzelemnél tart az A csoportban két fordulót követően, ezzel biztosan kiharcolta a továbbjutást az elődöntőbe.

Megszerezte a tornán első sikerét Juan Martín Del Potro, aki a kissé enervált Janko Tipsarevic ellen diadalmaskodott. Az argentin az első szettben még csak egy gémet sem engedett kicsúszni a kezéből.

Eredmények – ATP-világbajnokság, B csoport

Del Potro (argentin, 6.)-Tipsarevic (szerb, 8.) 6:0, 6:4
Federer (svájci, 2.)-Ferrer (spanyol, 4.) 6:4, 7:6 (7-5)

Az állás: 1. (és már elődöntős) Federer 2 győzelem, 2. del Potro 1 (3-2), 3. Ferrer 1 (2-3), 4. Tipsarevic 0