Keserves győzelem Debrecenben

A Fehérvár KC a női kézilabda bajnokság 7. fordulójában Debrecenben nagy küzdelem után egygólos győzelmet aratott.

Ahogy arra számítani lehetett Krisztina Triscsuk nélkül lépett pályára a Fehérvár – igaz legutóbb, a Siófok ellen sem töltött tíz percnél többet az átlövő a pályán, úgyhogy gyakorolhatta a csapat a játékot eleget ásza nélkül.

Nehezen indult, majd a 6. percben Tilinger Tamara eredményes hetese után vezetett először két góllal a gárda. Eléggé hullámzott a játék, fej-fej mellett haladtak a csapatok, és felváltva is vezettek. Szikora Melinda bemutatott néhány bravúros védést, bár hárommal is vezettek negyedóra elteltével, mégis tiszavirág életű volt előnyük. Kereken öt perc gólcsend után Som Ildikó talált be. Ez jót tett a vendéglátóknak, akik ezután nemcsak kiegyenlítettek, hanem a félidő végére már náluk volt az előny, és kétgólos vezetés birtokában mehettek pihenőre.

A folytatásban sem igazán tudott újítani a fehérvári együttes, egészen a 42. percig tartott ez a sokk, amikor Tilinger büntetőből egyenlített. Utána sem volt sétagalopp a meccs, jött a már megszokott húzd meg – erezd meg, de a vége felé kovácsolt két – háromgólos Fehérvár előny megmarad. Más kérdés, hogy ebből a lefújásra egy lett.

Jegyzőkönyv:

DVSC-Fórum–Fehérvár KC 24–25 (15–13)

Debrecen, 900 néző.

Vezette: Tomecskó, Unyatinszki

DVSC: Makai – Slakta 3, Herr A. 1, Bohus-Karnik M., Siska 3, Kudor 5 (1), Szilágyi Á. 3. Cs: Lajtos (kapus), Dakos 5, Som 1, Varsányi 3 (3), Kazai. Edző: Bíró Imre

Fehérvár: Szikora – Azari 6, Emberovics 2, Tilinger 5 (3), Horváth B. 4, Németh K. 2, Vaszari 4. Cs: Trimmel (Kapus), Siti E. 2, Becséri, Zsigmond V.. Edző: Pal Oldrup Jensen

Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–4. 16. p.: 6–9. 27. p.: 12–10. 35. p.: 17–14. 45. p.: 19–20. 51. p.: 20–23

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Hétméteresek: 9/4, ill. 4/3

Edzőszemmel:

–  Csak kicsi, de nem erős, sőt nem is bors… – Bíró Imre a DVSC-Fórum edzője

–  Szoros meccsen azért tudtunk a hazaiak fölé kerekedni, mert csapatként jól küzdöttünk, és bár még mindig hullámzó volt a teljesítményünk, talán elindultunk fölfelé. – Pal Oldrup Jensen a Fehérvár edzője