Serena Williams már elődöntős

Harmadik mérkőzését is megnyerte Serena Williams a női teniszezők 4,9 millió dollár összdíjazású isztambuli WTA-világbajnokságán.

Az amerikai játékos ezúttal a világelső fehérorosz Viktoria Azarenkát győzte le két szettben és jutott hibátlan mérleggel az elődöntőbe.

Mivel a négyfős csoportokból az első két-két helyezett kerül az elődöntőbe, ahol már egyenes kieséses rendszer szerint zajlik majd a küzdelem, így Azarenkának, ha ott akar lenni az egyenes kieséses szakaszban, hoznia kell következő meccsét Li Na ellen.

A kínai teniszező egyébként a német Kerbert 6-4, 6-3-al intézte el csütörtök délután a Vörös csoportban.

Eredmények – WTA-világbajnokság, Vörös csoport
S. Williams (amerikai, 3.)-Azarenka (fehérorosz, 1.) 6:4, 6:4
Li (kínai, 8.)-Kerber (német, 5.) 6:4, 6:3

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) S. Williams 3 győzelem/0 vereség, 2. Li Na 1/1 (2-2), 3. Azarenka 1/1 (2-3), 4. Kerber 0/3