Kemény falatnak bizonyult a Füred II

A tabellán a találkozó előtt 11. helyen álló Balatonfüredi KSE II nem kis meglepetést okozva magabiztos játékkal a Köfém csarnokban nyert az ARKSE ellen.

Bár Madár Imre az ARKSE szakmai igazgatója már a mérkőzés előtt óva intette a szurkolókat az elbizakodottságtól kevesen hitték volna, hogy ennyire sima vendégsikert láthatnak. A találkozó elejétől fogva uralta a meccset a Füred, csupán egyszer a 20. percben tudott kiegyenlíteni a fehérvári gárda (8-8). Más kérdés, hogy a füredieknél többen már a klub NB I-ben szereplő csapatában is pályára léptek, sőt némi túlzással első osztályú teljesítményt is nyújtottak ezen az estén. Pulay Gábor, és Nagy Dániel, pedig szombaton pályára lépett az RK Vojvodina elleni EHF Kupamérkőzésen. Ennek fényében jogosnak tűntek tehát Madár Imre szavai, és sajnos be is igazolódtak. Jól védekeztek a vendégek, a hatos faluk magasságát teljes mértékig kihasználták, mivel rendre elhaltak ebben a fehérvári próbálkozások. Az első félórában Pulay is igazolta képességeit, hétszer vette be Pulai Dávid kapuját, és a szintén, az első osztályban már bemutatkozott Szöllősi Balázzsal karöltve hatgólos előnnyel mehettek szünetre. Nem tudni mi hangzott el a füredi öltözőben, de a második félidőt még jobban „megnyomták”, főként Nagy hathatós támogatásával. Folyamatosan 10-12 góllal vezettek, a fehérvári találatokra szinte azonnal válaszoltak, így az ARKSE-nek esélye se volt arra, hogy utolérje ellenfelét. Érvényesült az akartuk, és lövőerőben is sokkal előrébb jártak, sőt teljesen mindegy volt számukra, hogy éppen emberhátrányban voltak-e, vagy sem. A végére kissé kiengedtek a biztos előny birtokában, így tíz gólon belülre kerültek a fehérváriak.

A jövő héten szabadnapos lesz az ARKSE, legközelebb november 4.-én a Várpalotai Bányászt fogadják a Köfém csarnokban.

Jegyzőkönyv:

Alba Regia KSE – Balatonfüredi KSE II 27-36 (10-16)

Székesfehérvár, 150 néző

Vezette: Hargitai, Palkovics

ARKSE: Pulai – Szvitek 1, Gyimesi 4, Koncz 4, Vasvári G. 3, Várai 1, Dreska. Csere: Fodor (kapus), Károlyfi, Patkós 7 (4), Reichert 2, Dolezsál 5, Kónya. Edző: id. Grőber Mátyás

Balatonfüred: Kakas – Nagy D. 7, Pulay 11 (3), Szöllősi 5 (2), Bánhidi 5, Gerdán, Törteli 1.Csere: Kurán (kapus), Tárkányi 1, Bóka 2, Mátó 1, Csóka 1, Vasvári Á. 2, Sinka. Edző: György László

Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-5, 12. p.: 5-6, 18. p.: 7-9, 26. p.: 10-14, 33. p.: 11-17, 38. p.: 13-22, 43. p.: 16-27, 49. p.: 19-32, 54. p.: 23-33, 58. p.: 25-35.

Hétméteresek: 4/4 illetve 5/5

Kiállítások: 12 perc illetve 18 perc

Edzőszemmel:

– Egy olyan ellenféllel találkoztunk, amelynek soraiban többen tegnapelőtt még az EHF Kupában játszó csapattal készültek, illetve már az NB I-ben is szerepet kaptak korábban. Ők ma teljesen más dimenzióban játszottak, gyorsabbak, energikusabbak voltak, a helyzeteiket jobban kihasználták. Ez döntött a javukra. – id. Grőber Mátyás az ARKSE edzője