A Paks győzelemmel emlékezett Morgen Ferdinándra

Két hazai győzelem született a férfi kosárlabda-bajnokságban: az egyik sima volt, a másik nagyon szoros.

Két nappal azután, hogy 21 éves korában szívbetegsége miatt meghalt Morgen Ferdinánd, a Paks centere, a csapat meccset játszott.

Az Atomerőmű a ZTE-t fogadta egy felkavaró mérkőzésen. A hazaiak az első negyedet, talán a történtek miatt elveszítették 10 ponttal, de aztán a szünetre már 5 pontos előnnyel mentek. A végén érvényesült a papírforma.

A másik meccsen viszont majdnem borult, ugyanis a Szeged a mérkőzés nagy részében vezetett a Szombathely ottonában. Még másfél perccel a vége előtt is, 69-67-re a Szedeáknál volt az előny, de aztán jött két fault és egy labdaeladás, az addig csak előkészítő Kálmán pedig mind a négy büntetőt bedobta.

Nyert a Szombathely, a Szeged elszúrta, pedig bravúros siker lehetett volna belőle.

A későbbi mérkőzésen a Körmend megszerezte első győzelmét, miután legyőzte a Sopront.

Eredmények – férfi vízilabda OB I.

Atomerőmű SE – Zalaegerszeg 95-76 (15-25, 28-13, 31-17, 21-21)
A legjobb dobók: L. Williams 22, N. Williams 20, Vojvoda 19, Idlet 17, illetve Simovic 20, Hudson 17

SZOVA-Trend Optika KC Szombathely – Naturtex-SZEDEÁK 75-72 (20-25, 16-8, 17-20, 24-19)
A legjobb dobók: Levy, Fey 16-16, Ivosev 12, Kálmán 11, illetve Dukic, Csorvási 18-18, Tanács 11

Lami Véd-Körmend – Soproni KC 73-63 (20-20, 17-9, 20-18, 16-16)
A legjobb dobók: Buljan 23, Brown 18, Ferencz 13, Ruják 10, illetve Barovic 22, Thomas 21, Tóth G. 11