A Szeged és a Tatabánya is hozta a papírformát

A Pick Szeged a Balatonfüred, a Tatabánya az FTC-PLER ellen nyert hazai pályán a férfikézilabda NB I.-ben.

Két mérkőzés jutott szerdára a honi élvonalból, mind a kettőn a vendéglátó számított az esélyesnek. A Szeged például toronymagasan, ezt pedig már 30 perc alatt nyomatékosította Balaton-parti ellenfelében, melyet 21-9-re tángált el az első félidőben.

Az öt-öt gólla záró Prodanovics és Nagy Norbert vezette hazaiak a második játékrészében is látványosan játszottak és a végére ugyan egy kissé visszább vettek a tempóból, így is fölényesen nyertek. Ez remek főpróba volt a Berlin elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.

Este a Grundfos-Tatabánya az FTC-PLER Budapestet fogadta. A hazaiak annak ellenére is esélyesebbnek számítottak a találkozó előtt is, hogy sérülések tizedelik Debre Viktor együttesét. Az első félidő nagy csatát hozott, a másodikban azonban a Tatabánya fővárosi ellenfele fölé nőtt, végül 30-24-re győzött.

Eredmények – férfikézilabda NB I.
Pick Szeged-Balatonfüred 38-25 (21-9)
A legjobb dobók: Prodanovic, Nagy 5-5, Pribanic, Zubai, Balogh 4-4, illetve Kovács Gy. 4, Sandrk 4, Kemény 4,

Tatabánya-Grundfos – FTC-PLER Budapest 30-24 (13-11)