Marosiék párosban győztek Oszakában

Marosi Katalin (Marosi Katalin)

Marosi Katalin a horvát Darija Jurak oldalán döntő rövidítésben nyert egy tajvani, thaiföldi kettős ellen a 220 ezer dollár összdíjazású oszakai női tenisztorna párosviadalának első fordulójában.

Marosi, miután nem került főtáblára egyesben, párosban próbálkozott a horvát Darija Jurakkal az oldalán. A kedd reggel, magyar idő szerint 9 órakor kezdődő mérkőzés igazán nagy küzdelmet hozott. A magyar-horvát páros elvesztette az első játszmát, de sikerült egalizálniuk, majd a döntő szett röviditésében sikerült nyerniük. A harmadik helyen kiemelt magyar-horvát duó a negyeddöntőben az Eleni Daniilidu, Tamarine Tanasugarn görög-thaiföldi és a Kszenyija Likina, Olga Pucskova orosz kettős párharcának győztesével találkozik.

HP Women’s Open, Osaka, Eredmény:
női páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát, 3.)-Csang Kaj Csen, Noppawan Lertcheewakarn (tajvani, thaiföldi) 4:6, 6:4, 10-7 – döntő rövidítés