A Bajnokok Ligájába jutott a Ferencváros

ferencváros kézilabda (ftc rail cargo hungaria, kézilabda)

Kettős győzelemmel jutott a női kézilabda BL 16-os főtáblájára az FTC-Rail Cargo Hungaria.

A szerdai, nagymihályi 40-26-os sikert követően Elek Gábor vezetőedzőnek nem kellett kockáztatnia, kihagyta a vállpanaszokkal kezelt Zácsikot és a combsérüléssel bajlódó Vértent, így a fiatalok a korábbinál több játéklehetőséghez jutottak.

Ennek ellenére sem volt kellett aggódniuk a fővárosi szurkolóknak, ugyanis a támadásoknál könnyedén sikerült feltörni a vendégek védőfalát, és ezáltal – egy ötperces szakaszt leszámítva – fokozatosan nőtt az előny. A szünet előtt a védekezés és a kapusteljesítmény is remek volt, ezáltal tíz perc alatt csupán egyszer volt eredményes a Michalovce.

A második félidő elején két számjegyű lett a különbség (22-12), és majdnem megmaradt a végére is.

Az utóbbi két szezonban KEK-győztes FTC a norvég Larvik, az orosz Dinamo Volgográd és a svéd Sävehof együttesével találkozik a 16 között. A csapat első meccse a kiírás szerint október 14-én lesz Volgográdban.

Eredmény – női BL, selejtező, visszavágó:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Michalovce (szlovák) 31-22 (16-8)

A magyar csapat gólszerzői: Pena 6, Kovacsicz 5, Deáki 4, Szekerczés 3, Cifra 2, Szamoránsky P. 2, Szarka 2, Szucsánszki 2, Such 2, Dajka 2, Tomori 1

A 16-os főtáblára jutott: az FTC kettős győzelemmel, 71-48-as összesítéssel.