Fölényesen győzött a Fehérvár KC

A BSE csak negyedóráig nehezítette meg a fehérváriak dolgát, utána hozták a kötelezőt Tilinger Tamaráék.

Az összecsapás első tizenöt perce szakmailag értékelhetetlen volt, a hazai együttes, mintha megelégedett volna azzal, hogy kifutott a pályára, míg a vendégek megpróbálták megcibálni az oroszlán bajszát, de ez rengeteg hibával párosult. Láthatóan nem örült ennek a Fehérvár kispadja, mert hol Pål Oldrup Jensen, hol, pedig Siti Bea vonta össze szemöldökét egy-egy pontatlan átadás, rosszul helyezett lövés után. Az első félidő döntő részében kezdőcsapatát játszatta Jensen, akik aztán a 20. perc táján elkezdtek kézilabdázni, és fokozatosan növelték előnyüket, előbb három, majd öt gólra. Ez a szünetre nyolcra duzzadt, és a pihenő érezhetően jót tett, mert jóval rendezettebb játékot láttunk ezután a házigazdáktól. Tilinger Tamara, és a csapat újdonsült válogatottja Horváth Bernadett ontotta a gólokat – méghozzá méretes, jól eltalált lövésekkel sokkolva a vendégek kapusait. Az utolsó tíz perc egyértelműen a második soroké volt, a Fehérvárban mindenki lehetőséget kapott, és ezzel többségében élni is tudtak a játékosok.

Jegyzőkönyv:

Fehérvár KC – BSE 38-24 (20-12)

Székesfehérvár, 600 néző, Vezette: B. Pech, Vágvölgyi

Fehérvár: Szikora – Azari 5, Siti E. 3, Tilinger 7 (1), Horváth B. 7, Triscsuk 5 (3), Vaszari 2

Csere: Trimmel (Kapus), Rádl 4, Zsigmond V., Lelkes 2, Nikcsevics 1, Németh N. 1, Kuhinkó, Németh K. 1.

Edző: Pål Oldrup Jensen

BSE: Hegyesi – Baross, Schenk D. 2, Fundák 4, Borbás, Petrovszki 2, Rózsa 4

Csere: Schenk R. (Kapus), Pácz, Csuka 1, Tamás 1, Fekete B. 7 (3), Barczi, Huszár 1, Kulich, Kovács N. 2 (1)

Edző: Papp György

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-2, 12. p: 5-4, 19. p.:10-7, 25. p.: 16-7, 29. p.: 18-6, 33. p.: 23-13, 39. p.: 25-16, 45. p.: 28-18, 51. p: 32-20, 58. p.: 36-23.

Kiállítások: 10 illetve 2 perc

Hétméteresek: 4/4 illetve 5/4

Edzőszemmel:

– A lányok megmutatták, hogy mennyire koncentráltan és keményen készültek erre a mai mérkőzésre. Dicséret illeti őket, mert akkor is megmaradt az összpontosítás, amikor már eldőlt a találkozó. – Pål Oldrup Jensen a Fehérvár KC edzője

– Nagyon sok hibával játszottunk, és a tizennégy gólos különbség legalább ötven százaléka a saját hibánkból esett.  – Papp György a BSE edzője