Magabiztos Videoton siker a Ligakupában

A Ligakupa 2. fordulójában a Videoton a Lombard Pápa FC csapatát fogadta, a 20. perctől emberhátrányban játszva is végig uralta a játékot, és kétgólos győzelmet aratott.

A kiállítás, és a gólok története:

20. perc: Alvaro Brachi kakaskodott Présinger Ádámmal, a pápai védő elterült, ömlött a homlokából a vér, úgy tűnt, hogy Brachi lefejelte, Kiss Norbert játékvezető mindenesetre a piros lapot mutatta fel a féhérvári védőnek.

30. perc: Sándor György tört be a 16-oson belülre, majd hátra passzolt, az érkező Renato Neto elé, aki 10 méterről nagy gólt lőtt. 1-0

56. perc: Nikolics Nemanja kapott remek labdát Sándor Györgytől, lefutotta védőjét, majd a kifutó Szűcs Lajos mellett higgadtan a helyezett kapu közepébe. 2-0

A piros-kékek győzelmükkel, négypontosak, és a „C” csoport élére kerültek, miután a másik találkozót (ZTE-Kaposvár) szerdán rendezik.

Jegyzőkönyv:

Videoton FC – Lombard Pápa FC 2-0 (1-0)

Székesfehérvár, 1300 néző

Vezette: Kiss N. (Péter T., Hofbauer)

Videoton FC: Tujvel – Brachi, Kaká, Caneira, H. Sanchez – Renato Neto, Mitrovics – Oliveira, Sándor Gy. (Paraiba , 60.), Walter (Zsótér, 81.) – Nikolics N. (Torghelle, 76.)

Vezetőedző: Paulo Sousa

Pápa: Szűcs L. – Nagy S., Tóth G., Dlusztus, Présinger (Maróti, 21.) – Simon A., Tóth B., Sekour (Németh M., 24.), Benko (Rodenbücher, a szünetben) – Seye, Maric

Vezetőedző: Zsivóczky Gyula

Gólszerző: Renato Neto, Nikolics N.

Kiállítva: Brachi a 20. percben

Edzőszemmel:

–  Az idei szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtottuk, már az első félidőben akár három-négy gólt is rúghattunk volna, mi irányítottuk a játékot a mérkőzés szinte minden pillanatában. Ezúttal is éretten futballoztunk, és ez meghozta az eredményét. – Paulo Sousa a Videoton FC vezetőedzője

– Jó tempójú, hajtós mérkőzést játszottunk, egy jó csapat ellen, és nem vallottunk szégyent. Hosszú idő után ez volt az első meccsem a csapat kispadján, kilencven perc után tisztábban látok, látom a hibákat, látom, hogy mi az, amit majd még gyakorolnunk kell, de most lesz másfél hetünk kijavítani ezeket a következő bajnoki találkozóig. –  Zsivóczky Gyula a Lombard Pápa FC vezetőedzője