Talma eddigi legjobbja a Supersport-vb-n

talmácsi gábor (talmácsi gábor, )

A sorozat moszkvai futamán Talmácsi Gábor a nyolcadik helyen ért célba.

A futamot a magyar motorversenyző a nyolcadik helyről kezdte meg, végül ebben a pozícióban is ért célba, így igaz, hogy előrébb lépni nem tudott, de így is remek eredményt ért el, hiszen a sorozatban Talmácsi nem végzett még ilyen előkelő helyen. Korábban a 15., a 9., a 12. és a 10. helyre hozta be a Hondát.

Az első sorból egyébként Cluzel, Sofuoglu, Lowes és Parkes indulhatott: a francia csak a harmadik körig tudta tartani vezető pozícióját, ugyanis akkor a török, kétszeres világbajnok Sofuolu megelőzte őt. Mögöttük a harmadik helyen is volt változás bőven, hiszen a befutónál az orosz Leonov fért még fel a dobogóra.

Talma egyébként nagy versenyben volt a hetedik helyért: az olasz Antonelli csak egy tizeddel volt jobb a MotoGP 125 köbcentis kategóriájának világbajnokánál.

A két másik magyar, Németh Balázs a 20., Tóth Imre a 24. pozícióban zárta a moszkvai hétvégét.