Brit szuperszombat atlétikában

jessica ennis (jessica ennis, )

Nagy-Britannia örömmámorban úszott szombat este, az atlétikai döntőkben a vártnál is sikeresebbek voltak, három aranyat nyertek egy órán belül.

A női hétpróbában Jessica Ennis a záró szám, a 800 méteres síkfutás előtt már szinte olimpiai bajnoknak mondhatta magát, tulajdonképpen csak le kellett futnia a két kört. A brit atlétanő azonban óriásit futott 80 ezer őrjöngő néző előtt, és végül összesítésben alig elmaradva a 7000 ponttól (6955) lett olimpiai bajnok.

A hétpróba magyar résztvevője, Farkas Györgyi a pénteki gyenge kezdés után folyamatosan kapaszkodott felfelé, és végül 6013 ponttal a 22. lett.

Miközben a másik nagy brit kedvenc, Mo Farah nekiindult a 10 ezer méternek, hogy a távval, a kenyai, eritreai és etióp ellenfelekkel, köztük a címvédő Kenenisa Bekelével megküzdjön, a publikumnak újra örülnivalója akadt.

Távolugrásban a szintén esélyes, de a sűrű mezőny miatt nem igazán favorit Greg Rutherford a negyedik kísérletére 831 centire repült, és megnyerte a számot.

Mire honfitársai kellően megünnepelték Rutherfordot, elérkezett a 10 ezer befutója, az afriaiak úgy taktikáztak, hogy a végére jó sokan maradjanak, hátha valaki bírja Mo Farah híres hajráját. A terv nem jött be, a vékony brit önkívületben ért célba elsőként, és nemsokára már a családjával együtt gyűjtötte be a tömeg szeretetét.