Minczér nem jutott döntőbe 3000 m akadályon

Minczér Albert (Minczér Albert)

Minczér Albert nem jutott döntőbe a férfiak 3000 méteres akadályfutásában a londoni olimpia első atlétikai versenynapján.

Minczér Albert a 3000 méteres akadályfutás harmadik előfutamában állt rajthoz. A magyar hosszútávfutó és a vele együtt versenyzők már tudták az első két futam eredményeit, ami azért volt lényeges, mert az egyes futamok első négy helyezettje mellett a legjobb három idővel rendelkező futó is döntőbe került.

Minczér Albert felkészülését sérülések hátráltatták, így nem volt a legjobb formájában.

A magyar atléta nem bírta az iramot az élmezőnnyel, végül legjobb idei idejével, 8:40.74 perccel ért célba, futamában a 11. helyen, így nem jutott be a fináléba.

“A táv első fele jól ment, az utolsó ezret viszont nem sikerült megfelelően teljesítenem. Ennél jobbat vártam magamtól” – mondta Minczér Albert.