Brit focisikerrel indult az olimpia

Stephanie Houghton (stephanie houghton)

Nagy-Britannia női labdarúgó-válogatottja 1-0-ra nyert Új-Zéland ellen az E csoport első mérkőzésén a londoni olimpián.

Cardiffban, a Millenium Stadionban indult útjára a labda szerda délután, ezzel pedig elkezdődött a londoni olimpia. A hölgyek labdarúgótornáján természetesen Nagy-Britannia játszotta az első meccset, az ellenfél Új-Zéland volt.

A hazaiak már az első félidőben betalálhattak volna, ám a 34. percben Alex Scott a kapufát trafálta telibe. A második félidőben aztán már jött a domináló britek vezető találata, a védő Stephanie Houghton csavart a szétrebbenő sorfal tagjai közt a hálóba.

A 72. percben megvolt az esélye Új-Zélandnak az egyenlítésre, Gregorius azonban hiába vezethette egy az egyben a labdát a kapusra, Bardsley védeni tudott. A végeredmény 1-0 lett.