Marosiék kikaptak a palermói döntőben

A magyar és a horvát lány kettőse második kiemeltként indulhatott a tornán, a papírformának megfelelően pedig el is jutott a fináléig, ahol az első helyre taksált Renata Voracova, Barbora Zahlahova Strycova cseh páros várt rá.

Az első szett nagy csatát hozott, csak rövidítésben tudtak dönteni felek a salakon, a cseh kettős összeszedettebben játszott, így lépéselőnybe került. Az 1 óra 44 percig tartó összecsapás végül két játszmában véget ért, miután a második felvonást is Voracováék nyerték meg, ezt 6-4-re.

Zahlahova Strycova egyéniben is esélyes a végső sikerre, az elődöntőben a britek reménységét, Robsont győzte le szetthátrányból. Ellenfele a hazai pályán játszó Sara Errani lesz.

Eredmény – WTA-torna, Palermo (220 ezer dollár), páros, döntő
Renata Voracova, Barbora Zahlavova Strycova (cseh, 1.) – Marosi Katalin, Darija Jurak (magyar, horvát, 2.) 7-6 (5), 6-4