Isnernek most nem jött be a túlóra

John Isner (john isner, )

Paul-Henri Mathieu 6-7, 6-4, 6-4, 3-6, 18-16-ra győzte le John Isnert a Roland Garros férfiversenyének második körében. A találkozó 341 perces volt.

Aki követi a teniszt, annak nem kell bemutatni John Isnert. A hórihorgas amerikai 2010-ben minden idők leghosszabb teniszmeccsén győzte Nicolas Mahutot, annak a találkozónak 6-4, 3-6, 6-7, 7-6, 70-68 lett a vége Wimbledonban.

Ugyan ezúttal a Roland Garroson nem húzta eddig a Paul-Henri Mathieu elleni összecsapását, de ez is közel hatórásra sikeredett. Isner gyorsan szettelőnybe került, de a negyedik játszmában már az egyenlítését kellett hajtani. Ekkor jött a mindent eldöntő ötödik etap, melyben az egyik félnek két gémmel kellett jobbnak lennie a másiknál.

Nos, ez a felvonás végül 148 percen át tartott, így a Philippe Chatrier közönsége nem mindennapi meccs szemtanúja lehetett. A hazai kedvenc Mathieu több meccslabdát is elszórakozott, ám végül csak behúzta a mérkőzést és kiejtette a torna tízedik kiemeltjét.

Eredmények – Roland Garros, 2. forduló (a 32 közé jutásért)