Albacomp: Megvan a bronz

Káldor András

2012. 05. 20. 22:27

Megnyerte második mérkőzését is az Albacomp Fehérvár a Körmend elleni bronzcsatában, így az idegenbeli siker már bronzérmet ért a kék-fehéreknek.

Abban a reményben utaztak el a fehérváriak, hogy nem akarnak szerdán újabb meccset játszani a vasiakkal, még akkor sem, ha esetleg hazai közönség előtt jobb lett volna búcsúzni szurkolóiktól. A két legfontosabb negyedet –az elsőt, és a harmadikat – megnyerték, méghozzá akkora különbséggel, hogy a végjátékra egy 18-0-s roham után már nyugodtabban készülhettek. Így nem követte el a csapat azt a „bakit”, hogy még egy meccset kelljen játszaniuk…

Jegyzőkönyv:

Fortress Lami-Véd Körmend–Albacomp Fehérvár 71–84 (18–22, 19–17, 15–27, 19–18) Körmend, 1400 néző

Vezette: dr. Vígh, Király, Török

Körmend: Mladenovic 4/3, Sonyák 6/3, Ferencz 10/3, Bell 17, Townes 22/3.

Csere: Németh I. 1, Eilingsfeld 4, Fodor G. 7/3.

Vezetőedző: Zoran Martic

Albacomp: Simon B. 12, El-Amin 18/9, Hollis 18/6, Chism 13, Keller Á. 10

Csere: Supola 2, Hendlein 7/3, Bódi 4, Juhos

Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–8. 8. p.: 14–14. 16. p.: 26–32. 19. p.: 32–35. 23. p.: 50–46. 28. p.: 50–64. 31 p.: 57–66. 35. p.: 63–75

Kipontozódott: Chism (36. perc)

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Albacomp javára

Edzőszemmel:

– Gratulálok az Albacompnak, megérdemelten nyertek. Nálunk nagyon sok problémánk volt a sérülésekkel, különösen hátvéd poszton. Két irányítónk le sem vetkőzött, Németh István és Fodor Gergely sérülten vállalta a játékot. A verség másik oka a gyenge büntetődobó százalékunk volt. – Zoran Martic a Körmend vezetőedzője

– Nagyon akartuk ezt a győzelmet. A második félidőben, amikor elkezdtük kontrollálni a lepattanózást, attól kezdve megérdemelten vezettünk és nyertünk. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője