Hangával jobban ment volna?

A férfi kosárlabda bajnokság bronzmérkőzésének első összecsapásán az Albacomp nagy erőket mozgósítva nehezen, de legyőzte a Körmend csapatát.

Két elszántnak tűnő, de annál csalódottabb csapat találkozott a bronzcsata első állomásán, melynek kezdő feldobását a Spanyolországból hazatérő fehérvári kedvenc, Hanga Ádám végezte. A Körmend látszott frissebbnek, összeszedettebben kezdett a vasi gárda, és Ferencz Csaba három triplájának is köszönhetően biztosan vezettek az első tíz perc után. A folytatás javarészt arról szólt, hogy a vendégek a támadó lepattanókat igen jó hatékonysággal szedték, ellenben az Albacomp szép lassan feljavult, és a negyed végre átvette a vezetést.

A nagyszünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Körmend, és Németh István vezérletével egyenlített. Igaz ugyan ez tiszavirág életűnek bizonyult, mert attól függetlenül, hogy sok hibával játszott az Alba azért a záró tíz percre hárompontos előnnyel vághattak neki. Ezt aztán fokozatosan növelték, elsősorban Damian Hollis, valamint Muhammad El-Amin eredményessége révén behúzták a meccset, bár elképzelhető, hogy Hangával a soraikban ez könnyebben ment volna egy olyan mérkőzésen, amelynek színvonala igencsak elmaradt a várttól.

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Fortress Lami-Véd Körmend 75-64 (17-24, 19-9, 15-15, 24-16)

Székesfehérvár, 2000 néző

Vezette: Pálla, Forrai, Szabó G.,

Albacomp: Simon B. 14/3, El-Amin 20/6, Hollis 15/6, Keller Á. 9, Chism 10

Csere: Bódi 2, Hendlein, Supola 5/3, Juhos.

Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Körmend: Mladenovics 5/3, Sonyák, Ferencz 16/12, Bell 17, Townes 14

Csere: Németh I. 7/3, Eilingsfeld, Fodor G. 5/3, Cseh, Csapai.

Vezetőedző: Zoran Martic

Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-9, 8. p: 12-19, 12. p.: 20-15, 15. p.: 26-27, 18. p.: 33-30, 22. p.: 40-35, 26. p: 42-42, 29. p.: 49-46, 32. p.: 51-51, 35. p.: 63-56, 38. p.: 70-62.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 az Albacomp Fehérvár javára

Edzőszemmel:

– Eléggé görcsösen játszottunk, a második negyedtől elkezdtünk védekezni, tudtuk kontrolálni a lepattanókat a saját palánkunk alatt. A negyedik negyedben nagy energiákat mozgósítottunk, bejöttek a külső dobásaink, ez, pedig döntőnek bizonyult. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője

– Jól kezdtük a mérkőzést, a második negyedbeli hibáinkat azonban kihasználta az Albacomp, és fordított, majd a folytatásban sem sikerült, azt a játékot nyújtanunk, mint az elején. –  Zoran Martic a Körmend vezetőedzője