Csoda történt: Nadalt salakon győzték le

A volt világelső Rafael Nadal kedvenc borításán, salakon szenvedett vereséget a szintén spanyol Verdascótól a madridi ATP-torna nyolcaddöntőjében.

A salakkirálynak is becézett Rafael Nadal baljós vereséget szenvedett a másfél hét múlva kezdődő Roland Garros előtti utolsó jelentős tornán, Madridban.

Nadal honfitársával, Fernando Verdascóval találkozott a nyolcaddöntőben, és 6-3-ra rögtön el is vesztette az első szettet, pedig idén eddig nem vesztett salakon játszmát.

A második szett szintén 6-3 lett, Nadal javára, aki a döntő játszmában nagy csatába keveredett Vardascóval, de nem jött ki belőle jól, honfitársa 7-5-re győzött, és kiejtette a volt világelsőt.

A nagy skalpot begyűjtő Verdasco ellenfele a negyeddöntőben a cseh Tomás Berdych lesz, aki a francia Monfils-t takarította el az útból.

Eredmények – ATP-torna, Madrid (3,1 millió dollár, salak)