Folytatta menetelését az Alcoa FKC

Az 5.-8. helyért zajló rájátszásban, a Vác legyőzése után a DVSC-Fórum együttese is fejet hajtott a Köfém csarnokban.

Bizonyára sokan emlékeznek február utolsó napjára, amikor az Alcoa FKC gárdája – már Konkoly Csaba irányításával – nehéz csatában, de meggyőző fölénnyel (38-28) nyert a debreceniek ellen. Ezen az összecsapáson már látszott a Mihály Attilát a kispadon alig két hete váltó Konkoly munkája. Ezt vártuk most is, és a tét legalább akkora volt, mint közel két hónapja. Akkor azért volt feltétlenül fontos a győzelem, hogy a nyolcba bekerüljön a fehérvári csapat, most, pedig minél előrébb végezzenek a tabellán.

A Vác ellen is az volt a fehérváriak terve, hogy az első perctől kezdve uralják a meccset, de ez ugye nem sikerült. Annyiban különbözött a két meccs, hogy ezúttal kiegyenlített játék után fokozatosan vette át a játék irányítását, és a vezetést a Fehérvár. Úgy tűnt a lelátóról, hogy az első félidőben nyújtott játék után zsebben van a két pont, és semmilyen probléma nem lehet a későbbiekben.

A szünet után azonban a magabiztos, öt-hatgólos előny egyre kezdett olvadni. Elsősorban azért, mert a csereként beállt játékosok kevesebbet tudtak hozzátenni a csapat teljesítményéhez, másrészt a debreceni fiatalok jelentősen feljavultak és kíméletlenül kihasználták az Alcoa sorozatos bakijait. A végjáték így enyhén szólva is izgalmassá vált, és amennyiben egy csöppet rutinosabbak a vendégek bizony meglepetést is okozhattak volna. Saját magának tette nehézzé az Alcoa FKC a meccset, és ez legyen a későbbiekre vonatkozóan intő jel. Ugyanis, ha tovább akarnak lépni majd, akkor nem szabad ennyit hibázni. A fontos azonban jelen esetben a két pont!

Jegyzőkönyv:

Alcoa FKC-DVSC-Fórum 31-29 (17-11)

Székesfehérvár, 400 néző

Vezette: Bóna, Miskei

Alcoa FKC: Szikora – Niksics 3, Nikcsevics 7, Tilinger 5, Horváth B., Triscsuk 9 (3), Vaszari 6

Csere: Trimmel, Cziráky (kapusok), Kuhinkó, Rádl 1, Becséri, Maruscec, Németh N.

Edző: Konkoly Csaba

Dvsc: Király – Varsányi, Karalyos 2, Kudor 6 (3), Bálint 3, Siska 4, Kazai 5.

Csere: Makai (kapus), Dakos 3 (1), Slakta, Karnik Sz. 4 (2), Bohus-Karnik M. 2, Som.

Edző: Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 6. p.: 3-3. 12. p.: 4-3. 18. p.: 7-4. 24. p.: 14-8. 28. p.: 16-10. 33. p.: 20-13. 39. p.: 24-19. 45. p.: 27-23. 51. p.: 30-26. 57. p.: 31-27

Kiállítások: 14, ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 9/6

Edzőszemmel:

– Az első félidőt úgy kezdtük, és játszottuk, ahogy elterveztük. Már akkor is a befejezésekbe hiba csúszott, ami aztán a második játékrészben megbosszulta magát. Megnehezítettük a saját dolgunkat, de a lényeg, hogy megvan a két pont. – Konkoly Csaba az Alcoa FKC edzője

– Igazi, sok hibával tarkított, de küzdelmes playoff-meccs volt. Az első harminc percben nagyon rossz felfogásban kézilabdáztunk, buta, megbeszélt akciókból kaptunk gólokat. Ledolgozhattuk volna a hátrányunkat, és a győzelmet is megszerezhettük volna, de összességében a Fehérvár megérdemelte a két pontot. – Köstner Vilmos a DVSC-Fórum edzője