Egy ponton múlott

Hiába nyert meg három negyedet az Albacomp Fehérvár, mégis a Paks jutott a Magyar Kupa fináléjába.

Döntőnek bizonyult, hogy az első játékrészben több mint három percet kellett várni az első fehérvári pontra, és ezt a tíz percet kereken tíz egységgel hozta is az Atom. Ezen a meccsen már ráadásul szóhoz jutott a sérüléséből felépült két amerikai légiós is a Duna-parti együttesben, és Lorenzo, valamint Nick Williams is szépen termelte a pontokat. Az Albának aztán jót tett a nagyszünet, ezután láthatóan feljavult a gárda, de a vezetést továbbra sem tudták átvenni. Ennek a pillanata hét másodperccel a vége előtt következett be, Muhammad El-Amin triplája pontos volt, és innentől a fehérvári csapat lopódzott közelebb a döntőhöz. Jött azonban Lorenzo Williams hármas kísérlete, amelynél Damian Hollisnak befújták a faultot a bírók, és ez mindent megváltoztatott. Az amerikai kettőt bedobott ezek közül, eldöntve a találkozót. Hiába dobta rá kis híján pontosan a kosárra három másodperccel a dudaszó megszólalása előtt Hollis, az lejött a gyűrűről.

Hétfőn a Szolnoki Olaj ellen 12 pontos vereséggel záró Körmend lesz az Albacomp ellenfele a bronzmeccsen.

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Paksi Atomerőmű SE 81 – 82 (17-27, 19-19, 20-16, 25-20)
Szolnok, 1500 néző

Vezette: Valovics, Kapitány, Farkas

Albacomp: Simon 16, El-Amin 26/12, Hollis 18, Chism 8/3, Keller Á. 3

Csere: Hendlein 4, Supola 2, Bódi 4, Juhos

Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Paks: L. Williams 15/3, N. Williams 9/3, Vojvoda 18/12, Morgen 7/3, Tóth Á. 3.

Csere: Kámán 11/9, Kovács Ák. 4, Frost 10, Körtélyesi 5.

Vezetőedző: Enrique Garcia Gutierrez

Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–2. 9. p.: 23–15. 15. p.: 36–29. 18. p.: 43–32. 24. p.: 51–41. 28. p.: 56–48. 34. p.: 72–62. 37. p.: 72–71. 40. p.: 80–81

Edzőszemmel:

– Az elején fegyelmezetlenül játszottunk, ami rányomta a bélyegét a teljesítményünkre. A hajrában visszajöttünk a meccsbe, de már nem tudtuk megnyerni a mérkőzést. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője

– Az első félidőben jól játszottunk, a szünet után azonban feljött az Albacomp, sőt, a vezetést is átvette, a végén szerencsével nyertünk. – Enrique Garcia Gutierrez a Paks vezetőedzője