Nyert és továbbjutott a női válogatott a csapat-vb-n

A magyar női válogatott a harmadik helyen végzett a csoportjában, így bejutott a legjobb 12 közé az asztaliteniszezők csapat-világbajnokságán.

Téglás Péter együttesének továbbjutása szerdán reggel még nagyon távolinak tűnt, szinte csak matematikai esély volt rá, miután a gárda három vereséggel várta a csoportküzdelmek zárónapját. Póta Georgináék azonban délelőtt megverték az amerikaiakat, majd délután meglepetésre a fehéroroszokat is 3-0-ra, s mivel a hatos utolsó meccsén a románok nagy csatában, 3-2-re jobbnak bizonyultak az ukránoknál, a körbeverések miatt a magyar csapat zárt a harmadik, még továbbjutást érő helyen.

A csoportból az első három került a legjobb 12 közé – a csoportgyőztes kínaiak egyből a negyeddöntőbe -, míg a 4-6. helyezettek a 13-24. pozícióért folytathatják szereplésüket. A második románok és a harmadik magyarok csütörtökön a legjobb nyolc közé jutásért szállnak harcba, a magyarok ellenfele a dél-koreai csapat lesz.