Csak a csokiknak örülhettek…

Az Albacomp Fehérvár a 24. fordulóban egy roppant gyenge meccsen gyűrte le a sereghajtó ZTE csapatát.

És akkor elkezdtek hullani a csokik! Ez volt a találkozó első, amolyan lélekemelő momentuma, mivel a mérkőzés első félidejében igazából nem sok köszönet volt. Mindenesetre legalább sokan megtudták a csokiözön közben, hogy Keller Ákos az ünnepel, most töltötte be 23. évét,és bizony neki is elkélt a bíztatás. Az első húsz perc leginkább egy gyöngécske női másodosztályú meccsre emlékeztetett mind iramában, mind játékban. Rengeteg eladott labda – az Albacomp nem kevesebb, mint 14 alkalommal adta ellenfélhez a játékszert. Szóval az első negyed után azt hittük nincs ennél lejjebb, de aztán a csapatok megmutatták, igenis  van…

Jókor jött a szünet minden tekintetben, a szurkolók legalább egy kicsit kiszellőztették a fejüket, a főszereplők, pedig nagy valószínűséggel alapos fejmosásban részesültek az öltözőben – ez nagyrészt inkább a fehérváriakra vonatkozott. Felpörögtek ugyanis a kék-fehérek, elsősorban Muhammad El-Amin, és Juhos Levente eredményessége révén. Nem sokkal maradt el tőlük a végig kiegyensúlyozott formában játszó, és egyre jobban magára találó Hendlein Roland sem. A zalaiak tették a dolgukat, tisztában voltak azzal, hogy nem itt kell a kiesés elkerüléséért a fontos lépéseket megtenniük, de Timothy Whitworth vezérletével végül nem szenvedtek a nagyarányú vereséget, sőt tíz pontot belül zárták a meccset.

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Zalakerámia ZTE KK 77-69 (18-13, 11-10, 28-22, 20-24)

Székesfehérvár, 1700 néző

Vezette: Forrai, Szabó G., Németh A.

Albacomp: Simon B. 8, El-Amin 16/3, Bódi 7/3, Hendlein 15, Keller Á. 11

Cs: Juhos 12/6, Chism 8, Supola, Madár A.

Edző: Dzunics Braniszlav

Zalaegerszeg: Kelley 7/3, Gáspár 6, Whitworth 25/12, Henderson 19/12, Tóth G. 6

Cs: Kinter 6, Vertetics, Baki

Edző: Heinrich Róbert

Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-4, 6. p: 9-4, 9. p.: 18-11, 12. p: 20-19, 15. p: 25-21, 18. p: 29-23, 22. p: 34-26, 25. p.: 46-31, 28. p: 50-38, 32. p: 61-50, 35. p: 65-55, 38. p: 72-62.

Edzőszemmel:

– Nagyon sok labdát adtunk el az első félidőben, nem ültek a dobásaink, és eléggé megszenvedtünk a zóna ellen. A nagyszünet után, amikor megtaláltuk a megoldást a támadásban, akkor a védekezésünk esett össze. Eléggé ritmustalanul játszottunk, de a lényeg, hogy nyertünk. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője

– Azt hiszem sikerült megizzasztani az Albacompot, megtörtük azt a nagyon gyors játékukat, amelyet ők mindig jól játszanak, és ezzel sikerült szorossá tennünk az eredményt. – Heinrich Róbert a ZTE KK vezetőedzője