Elhunyt Babina Lajos egykori vízilabdázó

Életében 77. évében meghalt a Honvéd vízilabdacsapatának egyik alapítója, az 1959-ben Magyar Kupa-győztes Babina Lajos.

A Magyar Vízilabda Szövetség weboldala számolt be a szomorú hírről, miszerint újabb, a sportág legendái közé tartozó sportember távozott közülünk.

Babina Lajos számára mindig csak a vízilabda, ezen belül pedig klubja, a Honvéd létezett. Alapító tagja volt a csapatnak, amellyel legnagyobb sikerét 1959-ben érte el, amikor Magyar Kupát nyert.

A csapat tagjai a következők voltak: Jeney László, Hevesi István, Babina Lajos, Gallov Rezső, Váczi József, Németh II. István.

Babina Lajos pályafutása befejezését követően játékvezetőként szolgálta tovább szeretett sportágát. Temetéséről később intézkednek.