Trusinnak is tetszettek az utódok

Az Albacomp Fehérvár ott folytatta, ahol szerdán Szolnokon abbahagyta, ezúttal a Nyíregyháza csapata bánta a fehérvári vizitet.

Egy legenda visszatért. Kissé deresedő hajjal Dmitrij Trusin 16 év után ismét ellátogatott Székesfehérvárra egy kezdődobás erejéig. A 46 esztendős orosz bedobó az első fecskék közé tartozott, akik légiósként szolgálták az Albacompot, és a mai napig élénken megmaradt a szurkolók jó emlékezetében. Nem véletlen, hogy publikum vastapsa kíséretében történt az ominózus feldobás – bár leginkább visszapörgettük volna egy kicsit az idő kerekét, és elnéztük volna egy darabig játékát. Nem láthatták, csupán hallhattak róla a Fehérvár fiataljai, akik megpróbálkoztak azért azzal, hogy egy csöpp múltat varázsoljanak a Vodafone Sportcentrum parkettjára. Nehezen indult, de az első negyed vége felé elsősorban Supola Zoltán eredményessége után már kilenccel vezettek. Mellette Juhos Levente is triplákkal jelezte, vannak még jó értelemben vett „tartalékok” az Albában. Amolyan húzd meg, eresztd meg játék folyt, előbb elment a Fehérvár 12-13 ponttal, majd pillanatok teltek újra tízen belül kerültek a nyírségiek. A nagyszünetre több jó egyéni megoldás után 16 pontos előny birtokába kerültek a fehérváriak. Könnyed játékkal indult a harmadik játékrész, Wayne Chism második hármasa talált utat a kosárba, de a tetemesnek tűnő előny lazább játékot hozott hazai oldalról, így azt vehették észre az Albások, hogy kis híján tíz ponton belülre került az NYKK. Majd megrázták magukat ezután a „malőr” után, és beindult a henger, négy perc alatt 13-2-es sorozatot produkálva. A záró tíz perc örömjátékot hozott, Juhos újabb hármasai mellett hallatlan magabiztos győzelem lett a meccs végén.

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Marso Vagép NYKK 95-64 (26-13, 19-26, 26-11, 24-14)

Vodafone Sportcentrum, 1700 néző

Vezette: Kapitány, Szabó G., Maár

Albacomp: Simon 10/3, El-Amin 12/3, Bódi 4, Hendlein 3/3, Keller 10

Csere: Juhos 22/12, Hollis 11/3, Chism 14/6, Supola 7, Gorzsás 2, Keller V.

Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

NyKK: Fekete 8, Fields 12, Warrick 8, Sitku 6, Kandics 20/15

Csere: Mohácsi 10/3, Siska, Jakab, Varga M.. Pavlovics

Vezetőedző: Ferenczi Tamás

Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-4, 6. p.: 12-8, 9. p: 19-11, 12. p.: 28-17, 15. p.: 33-24, 18. p.: 44-36, 22. p.: 54-41, 25. p.: 58-48, 28. p.: 66-48, 32. p: 73-55, 35. p.: 81-59, 38. p.: 93-64.

Edzőszemmel:

–      Nagyon jól játszottak a fiúk, ez most egy olyan meccs volt, ahol tényleg mindenki odatette magát. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője

–      Az első félidőben viszonylag szoros meccset tudtunk játszani, de a harmadik negyedben öt perc alatt sajnos leromboltuk az, amit addig felépítettünk. – Ferenczi Tamás az NyKK vezetőedzője.