Tíz perc alatt eldőntötték

Első bajnoki mérkőzését játszotta Székesfehérváron a Jászberényi KSE együttese, a papírforma, pedig ezúttal is érvényesült, hiszen sima Albacomp Fehérvár sikerrel zárult a találkozó.

A Jászság fővárosának sportjáról leginkább az 1990-ben magyar bajnoki címet szerző Lehel SE csapata jut eszünkbe, ők az egyetlen klub a város életében, amely magyar pontvadászatban első tudott lenni. Ettől a diadaltól mondhatni fényévekre vannak a város kosarasai, a Jászberény KSE erre a szezonra abszolválta első osztályú tagságát, egyelőre bizony azért küzdenek, hogy ezt meghosszabbítsák. Az Albacomp Fehérvár idegenben nyert az „odavágón”, akkor egy híján harminc ponttal győzött a kék-fehér alakulat. Azon a meccsen még szóhoz jutott Jonathan Jones, aki az Alba színeiben szerepelt a tavalyi ezüstös gárdában, de az amerikai már messze jár, decemberben Vietnamba tette át állomáshelyét.
Óvatosan fogalmazott Dzunics Braniszlav az Alba mestere a meccs előtt: „Mindenképpen győzelmet várok, de az első találkozásunk óta sokat változott a Jászberény, feljavultak, a játékuk összeszedettebb lett.” – hangsúlyozta. Mint később kiderült igaza lett, mert csapata ugyan az első tíz percben kifogástalanul kosárlabdázott, és a nagyszünetre tetemes előnyt kovácsolt, ám azután nyújtott teljesítményük már kívánni valót hagyott maga után. A vendégeknél Kyle Austin mindkét félidőben jól teljesített, tisztességesen bedobta magát, és a végére 28 ponttal zárt. Az Albában Bódi Ferenc egy perc híján egy félidőnyi lehetőséget kapott, élni is tudott ezzel, a hárompontos vonalon kívülről nem tudott hibázni, rutinjával sokat segített csapatának.

Jegyzőkönyv:

Albacomp Fehérvár – Falco-Jászberényi KSE 89-71 (32-13, 21-19, 19-21, 17-18)

Vodafone Sportcentrum, 1800 néző, vezette: Györffy P. A., Szabó G., Söjtöry T.

Albacomp Fehérvár: Simon 6/3, El-Amin 15/6, Hollis 13/3, Hendlein 15/3, Keller 13

Csere: Supola, Gorzsás, Bódi 15/9, Juhos 4, Chism 8.

Jászberényi KSE: Szögi 6, Medve 14, Austin 28/6, Dramacsanyin 14, Horti 6

Csere: Helmeczi, Antal, Kovács A. 1, Borszéki 2, Fülöp.

Az eredmény alakulása: 2. p.: 2-4, 8. p.: 22-8, 12. p: 36-15, 15. p.: 41-26, 18. p: 51-29, 24. p: 57-39, 28. p.: 69-47, 32. p.: 72-55, 35. p: 77-61, 38. p: 83-64

Kipontozódott: Hollis (38. p.)

Edzőszemmel:

– Az első félidőben már eldöntöttük a meccset, a szünet után a zóna ellen egy kicsit megállt a támadójátékunk, ekkor sokat hibáztunk, és könnyű kosarakat kaptunk.- Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár vezetőedzője

– Nagyon rosszul kezdtünk, jelentős előnyt adtunk az Albacompnak, de az első negyedtől eltekintve büszke vagyok a csapatomra, mert onnantól partiban tudtunk maradni. Azért jöttünk, hogy csiszoljunk a védekezésünkön, az akaratunkon, ezt, pedig elértük. – Horváth Balázs a Jászberényi KSE vezetőedzője