Nem okozott gondot a Szegednek a továbbjutás

A Pick Szeged hazai környezetben 13 góllal nyert a Csurgó ellen, így ott lesz a férfikézilabda Magyar Kupa elődöntőjében.

A Tisza-partiak kisebb meglepetésre az odavágón két találattal alulmaradtak Csurgón, így hátrányból várták a visszavágót. Az első félidőben még tartotta is magát a vendégcsapat, azonban a Pick a 14-11-re megnyert első félidő után valósággal lemosta ellenfelét, a Csurgó csak öt gólig jutott a második harminc percben.

A vége 29-16 lett, a Szeged így magabiztos győzelemmel váltotta meg a jegyét a Magyar Kupa négy legjobb csapata közé.

Ott lesz a Tatabánya is, amely a hazai siker után Gyöngyösön is nyerni tudott. Korábban a Balatonfüred és a címvédő MKB Veszprém harcolta ki a legjobb négybe jutást.