Győrben kapott ki a Pécs 2010

A női kosárlabda-bajnokság rangadóján a Pécs 11 pontos vereséget szenvedett az Uni-SEAT Győr otthonában.

Nem a legszebb napjait éli a pécsi női kosárlabda, ugyanis a héten fizetési felszólítást kaptak a szövetségtől, hiszen korábbi játékosai menedzsereik révén feljelentették a klubot a tartozások miatt.

A Győr elleni idegenbeli mérkőzésen ráadásul nem is a Pécs volt az esélyesebb, hiszen a hazaik játékoskerete talán már erősebb a baranyaiakénál. Az első negyedet ennek megfelelően 19-9-re meg is nyerte az Uni-SEAT, amely aztán kicsit kiengedett a második játékrészben, de még így is tartotta az előnyét.

A második félidő teljesen kiegyenlített volt, a Pécs szívósan küzdött, de nem tudott közelebb kerülni a hazaiakhoz, akiknél az ex-pécsi Nagy-Bujdosó 25 pontjával toronymagasan a legeredményesebb játékos volt.

A Szekszárd majdnem elszórakozta előnyét a BEAC ellen, a Sopron viszont bajnokhoz méltóan nyerte meg zalaegerszegi mérkőzését.

Eredmény – női kosárlabda NB I.
Uni-SEAT Győr – Pécs 2010 76-65 (19-9, 20-21, 18-16, 19-19)
A legjobb dobók: Nagy-Bujdosó 25, Hollingsworth 12, Ciglar 11, illetve Quigley 20, Murphy 14, Horváth 13
Szekszárd – BEAC 80-77 (23-21, 30-19, 11-14, 18-33)
A legjobb dobók: Milicia 22, Szemerédi 15, Maric 13, Zele 11, illetve Szász 27, Katona 17, Zsámár 15
Zalaegerszeg – Uniqa-Euroleasing Sopron (19-30, 11-25, 17-7, 21-15)
A legjobb dobók: Szélesy 19, Vida 13, Bukovszki 12, Zsovár 11, illetve Fegyverneky, Horti 18-18, Kurasova-Gorbunova 12, Krnjic 11
Baja – Cegléd 57-46 (9-14, 14-9, 21-8, 11-15)
A legjobb dobók: Szabó 15, Scekic 11, Szepsi 10, illetve Cymmer 13