Nem lesz hetedik meccs vasárnap

Gigászi csatában szenvedett vereséget a SAPA Fehérvár Av 19 csapata az EBEL rájátszásának hatodik mérkőzésén Ljubljanában, így a szlovén együttes jutott a sorozat elődöntőjébe.

Reménykedtünk, még 2-3-nál is megvolt a sansz, hogy továbbléphet a Volán, bár az Olimpija Ljubljana együttese mentálisan hatalmas változáson ment keresztül az 1-8-as fehérvári vereség óta. Harlan Pratt találata aztán visszahozta a reményt, bár látszott a csapaton, hogy utolsó tartalékait éli fel, persze igaz volt ez a tétel a túloldalon is. Az más kérdés, hogy sokkal többet lőttek kapura a vendéglátók, agresszívabban védekeztek, és kaptak néhány olyan előnyt, amelyet nem biztos, hogy Fehérváron befújtak volna a bírók. Ettől függetlenül nem ezen, múlott, sajnos az 57. percben, amikor abban reménykedtünk, hogy kihúzza a csapat, és hosszabbítás lesz Mihály Árpádot kiküldték a játék késleltetéséért, és ezt az előnyt Ales Music már kihasználta. Ráadásul szerencsétlen módon esett a találat, mivel John Hughes lövéséből Adam Munro nem sokat láthatott, és ebbe piszkált bele a szlovén támadó. A hátralevő időben lejött ugyan Munro, hatan rohamozták a tartalék kapus, Matic Boh ketrecét, ám hiába, az állás már nem változott, és az Olimpija ment tovább.
Jegyzőkönyv:
HDD Olimpija Ljubljana – Sapa Fehérvár AV19  4-3 (1-1, 2-1, 1-1)
Hala Tivoli, 4800 néző
Vezette: Berneker, Potocan, Ettlmayr, Mathis (osztrákok)

HDD Olimpija Ljubljana: Boh – Smirnov, Cvetek (1), Sefic, Golicic (1), Ograjensek 1, Dervaric – Cole (1), E. Pance, McBride 1, Verlic, Fraser (1) – Vedlin, Taylor (1), Music 2, Hughes (1), Groznik – Hotham, Rezek, Bernik, Zajc
Vezetőedző: Hannu Järvenpää

Sapa Fehérvár AV19: Munro – Horváth A. (1), Durco (1), Sofron (1), Vas M. 2, Ladányi (1) – Pratt 1, DaCosta, Klassen, Ryan, Kovács Cs. – Sille, Orbán, Palkovics, Johansson, Mihály Á. – Láda B., Benk, Sikorcin, Magosi
Vezetőedző: Kevin Primeau

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 az Olimpija Ljubljana javára