Kiütéses fehérvári győzelem

A bajnoki táblázaton elfoglalt helyezésük alapján a Magyar Kupa rangadóját játszották szombaton, ám a győriek még  idényeleji formában futballoztak, így magabiztos előnnyel a Videoton várhatja a visszavágót.

A Videoton szerezte meg a vezetést, méghozzá Molnár Péter eladott labdáját fülelte le Walter Lee, és nem okozott gondot számára, hogy kilője a bal alsó sarkot. Majd a 38. percben egy ártalmatlan helyzetet követően összeakadt a 16-oson belül Fehér Zoltán, és Felipe Oliveira, Solymosi Péter játékvezető, pedig úgy ítélte meg, hogy ezért büntető jár, amelyet Nikolics Nemanja magabiztosan vágott Molnár kapujának bal oldalába. Jóformán még el sem kezdődött a második játékrész, és újabb büntetőhöz jutottak a fehérváriak, ezúttal Pátkai Máté vágta fel Kovács Istvánt, és Solymosi most is határozottan ítélet 11-est, most Sándor György volt a végrehajtó, lövésébe ugyan Molnár beleért, de így sem tudta megakadályozni, hogy a labda túljusson a gólvonalon. Feltétlenül meg kell jegezni, hogy a vendégek lényegében a harmadik gól után kezdtek el futballozni, és az 55. percben volt az első igazán veszélyes kapura lövéssel zárult támadásuk. Így nem lehetett azon csodálkozni, hogy jött a negyedik Vidi gól, a kinyíló zöld-fehér védelem mellett a rendkívül aktív Walter csapott be két bekket, majd labdáját a belső védők elvétették, Filipe Oliveira, pedig kegyetlenül a bal alsó sarokba lőtte. Azért azonban, hogy ne legyen annyira édes a fehérváriak öröme, és Mladen Bozsovics is bosszankodhasson egy sort öt perccel a lefújás előtt Windecker József jól eltalált lövése a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé. Ehhez még jött a hosszabbításban Torghelle Sándor gólja, így jogosan lehettek elégedettek a hazai szurkolók, a Videoton megérdemelte a győzelmet, és bíztató előnnyel várhatja a március 14.-i visszavágót.

Jegyzőkönyv:

Videoton FC – Győri ETO FC 5-1 (2-0)

Székesfehérvár, 2750 néző
Vezette: Solymosi (Szpisják, dr. Varga Zs.)

VIDEOTON: Bozsovics – Brachi, Vinícius, Caneira, Szolnoki –Tóth B., Sándor Gy. (Mitrovics, 58.) – F. Oliveira (Gyurcsó, 81.), Kovács I. (Torghelle, 63.), Walter – Nikolics N.
Vezetőedző: Paulo Sousa

GYŐR: Molnár P. – Takács Á., Djordjevics, Fehér Z., Völgyi – Pilibaitis – Pátkai (Windecker, 81.), Trajkovics – Varga R. (Alekszidze, 72.) – Koltai Ahjupera (Ji Paraná, 75.)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Walter (1-0) a 14., Nikolics N. (2-0) 11-esből a 39., Sándor Gy. (3-0) 11-esből a 48., F. Oliveira (4-0) a 67.,  Windecker (4-1) a 85., Torghelle (5-1) a 92. percben

Edzőszemmel:

– A legfontosabb, hogy azokat a dolgokat, amelyeket az edzőtáborokban gyakoroltunk ma a pályán is viszont láttam. Dinamikusan, lendületesen játszottunk. Amikor megérkeztem a Vidihez, azt ígértem, hogy nyerő mentalitású csapatot építek. Ma ezt a győztes gondolkodásmódot abszolút éreztem a fiúkon. Sok helyzetet sikerült kidolgoznunk, amelyek egy részéből gól is lett, azonban a helyzetek számát elnézve, akár nagyobb arányú győzelmet is arathattunk volna. Egy nagyon nehéz ellenfél ellen sikerült ma nyernünk, hiszen a két csapat között ekkora különbség nincs, még akkor sem, ha a mai napon ekkora volt. – Paulo Sousa a Videoton vezetőedzője

–  Azokat a hibákat, amelyeket elkövettünk egy Videoton ellen nem engedhetjük meg magunknak. Mondhatnám azt is, hogy nincs ekkora különbség a csapatok között, mivel a hibákat mi követtük el, és nem felépített támadásokból kaptuk a gólokat, ezért a koncentrációt hiányoltam elsősorban, sokkal nagyobb odafigyelés kell. Helyenként, még az eredmény tükrében is jól játszottunk, ám az a baj, hogy a mérkőzés nagy részében csak futballozgattunk, ahelyett, hogy fociztunk volna. Amit ki lehetett hozni ebből a meccsből, azt a Videoton megtette, nekünk sokkal határozottabban kell játszanunk.  – Csertői Aurél a Győr vezetőedzője