Újra élen a Szeged

A házigazda Szeged négy góllal nyert a Debrecen ellen a Vodafone férfi vízilabda ob I 12. fordulójából elhalasztott, és csütörtökön pótolt mérkőzésén.

A bajnoki veretlenségét a napokban elveszítő Szeged Beton együttese hazai medencében, a középmezőnyhöz tartozó Debrecen ellen vigasztalódhatott csütörtökön. Az első negyedben gyorsan elhúzott kettővel a vendéglátó, ám a játékrész végére már egál volt az állás.

A második nyolc percben egyértelmű volt a szegedi fölény, Vincze Balázs csapata három megválaszolatlan gólt is dobott ebben a felvonásban, így 5-2-ről várhatta a folytatást a Beton.

A fordulás követően a cívisvárosiak összekapták magukat, így a harmadik negyed utolsó percében feljöttek egy gólra, 6-5 volt ekkor az állás. A záró etapban aztán érvényesítette a papírformát a Szeged, amely a három találattal záró Joseph Kayes vezérletével 11-7-re nyert.

Győzelmével a Szeged visszállt az ob I. élére, egy pont a csapat előnye az Eger, kettő a Vasas és a Szolnok előtt.