Egy biztos: Körmenden nagyon nehéz lesz nyerni! Legalábbis keveseknek adatott meg ez az öröm ebben a szezonban. Egyedül a Szolnoki Olaj KK csapatának sikerült bevenni a Körmendi Sportcsarnokot, míg az Albacomp idegenben meglehetősen hektikus teljesítménnyel rukkolt ki az utóbbi időben. Más kérdés, hogy éppen a fehérváriak tudták megállítani a piros-feketék idény eleji menetelését, amikor a 6. fordulóban egy meglehetősen emlékezetes összecsapáson úgy győzték le Sabáli Balázs tanítványait, hogy azok már 15 ponttal vezettek a harmadik negyedben. Ez jó ajánlólevél lehet a Dzunics-csapat számára, főleg annak tekintetében, hogy zsinórban háromszor kaptak ki. Kedden mindenesetre önbizalom növelő 31 pontos győzelemmel hangoltak a Magyar Kupában, ezt a Kaposvári KK gárdája bánta. Nagy dilemma azonban, hogy mennyit tudnak abból a játékból átmenteni a fanatikusaik hathatós támogatását élvező vasiak ellen? Gondok azért akadnak a vendéglátóknál is bőven, mivel Németh Istvánra legalább öt hétig nem számíthatnak ujjtörése miatt, és Dávid Gergely is elhagyta a múlt héten a csapatot. Ha még azt is hozzávesszük, hogy az edzőváltás után rakétáit begyújtó Atomerőmű ellen beleszaladtak egy jókora, 21 pontos vereségbe, és a kupában is sokáig a Sopronnak állt a zászló, csupán a végén tudtak egypontos győzelmet kiharcolni, nyugodtan állíthatjuk, nincsenek irigylésre méltó helyzetben. Az azonban kétségtelenül mellettük szól, hogy a két csapat körmendi meccseiből általában ők jöttek ki jobban, az Alba, pedig elég régen, 2008-ban nyert utoljára itt…
Pénteken este 18 órakor az Albacomp Fehérvár Körmenden lép parkettre, abban a reményben, hogy a vasi együttes ellen megszakítják vereség-sorozatukat.
Kapcsolódó cikkek
Ajánlott videó
- 04:23 Vikingevezés a felsőfokon: Haalandék is rácsatlakoztak a vb legmenőbb szurkolására
- 03:59 Haalandot nem lehet lefékezni: második vb-meccsén is duplázott
- 03:40 Kiderült, mennyire eredményes a HPV elleni védőoltás
- 00:53 Váratlan fejlemény: szüneteltetik az új Újpest-stadion építését
- 00:45 A vb-meccs után közölte a madridi csatár, hogy el akarja hagyni a klubját
- 00:00 Kivételes lehetőség: prémium otthonok akár 20 millió Ft kedvezménnyel a Waterside Residence-ben.
- 23:06 Messi összehozott egy olyan vb-bravúrt, ami Kocsis Sándoron és rajta kívül csak egy focistának sikerült
- 22:48 Rendhagyó meccs a vébén: Mbappé duplázott, kétórás kényszerszünet ellenére is simán nyertek a franciák
- 22:11 Már most alig folyik a víz három településen a brutális hőségben
- 21:43 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 22.
- 21:39 Visszatér a mentőszolgálathoz a korábban menesztett főorvos
- 21:29 Szabó Bence szolgálati jogviszonyát visszaállították
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 20:56 A lemondott Starmer utódjelöltje diadalmenetben vonult be Londonba, de a brit kétpártrendszer válsága folytatódik
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 14:36 Polt mellett még három alkotmánybírót golyóz ki a Tisza
- 21:05 Összeomlott a klíma: Felfüggesztették a műtéteket az Országos Onkológiai Intézet egyik épületében
- 12:18 Biró Ferenc Pál elmagyarázta, miért került a NER 60 ezer milliárdba
- 20:41 Magyar Péter: akár magáncégekhez is állami felügyelőt küldhetnek
- 15:39 Gigantikus bűzlő hulladékhegyet hordtak össze egy autókereskedő kapuja elé a XV. kerületben, a rendőrség nyomozást indított
- 12:17 Több vármegyére is riasztást adtak ki felhőszakadás és zivatar veszélye miatt
- 13:27 Levegőnek nézte JD Vance-t a katari kormányfő
- 11:11 Róna Péter: Sulyok Tamás még mindig nem érti
- 18:51 Kihagyott 11-es után vb-rekorddöntés: minden Messiről szólt az argentin-osztrák meccsen
- 15:04 „Te ilyen gonosz anya vagy?” – szokta kérdezni Erős Antóniától a férje, amiért a híradós nem akar lakást vásárolni a gyerekeiknek
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
