Kecskeméten sem sikerült

Káldor András

2012. 02. 11. 22:35

Zsinórban harmadik vereségét szenvedte el az Albacomp Fehérvár Kecskeméten, így a kék-fehérek ezzel, eggyel lejjebb, a 4. helyre csúsztak vissza a tabellán.

A bajnoki szünet után ismét a pontvadászaté volt a főszerep, az Albacomp Fehérvár csapata, pedig a tabella ötödik helyén álló Kecskeméthez látogatott, ahol az utóbbi években mindig nagy csatákat vívtak a vendéglátókkal. Az igaz, hogy a statisztika az Alba mellett szólt a meccs előtt, hiszen utóbbi kilenc szezonból, amióta élvonalbeli csapat van Kecskeméten, hatszor a kék-fehérek kerültek ki győztesen a két csapat ottani találkozójából, utoljára 2007 novemberében kaptak Simon Balázsék a Messzi István sportcsarnokban. Alaposan bekezdtek a vendéglátók, főleg a szerb Marko Djeraszimovics volt elemében, hiszen az első húsz perc után már 17 pontnál járt. Az Alba, pedig nem sokszor, csupán két-három alkalommal jutott előnyhöz ekkor. A nagyszünet előtt Simon Balázs, valamint Keller Ákos próbálta életben tartani a fehérvári reményeket, de többen betliztek, és elmaradtak a pontokkal, így aztán nem lehetett azon csodálkozni, hogy tízpontos hazai vezetéssel (48-38) kezdődött a harmadik negyed. A 33. percben ugyan felcsillant a remény, Hollis zsákolásával a kék-fehéreknél volt egy időre az előny. Nem tudtak azonban élni vele, és kiélezett harcban a vége ismét a KKSE-é volt, akik ezúttal csapatként jobban muzsikáltak, ezt több jó egyéni teljesítménnyel megspékelve.

Jegyzőkönyv:

Kecskeméti KSE – Albacomp Fehérvár 80-75 (19-17, 29-21, 10-16, 22-21)
Kecskemét, 1500 néző

Kecskeméti KSE: Wittmann 20/6, Kelley 4, Djeraszimovics 25/9, Dénes 8/6, Bencze 7 Csere: Vukadinov 10/6, Papp 5/3, Hegedűs 1

Albacomp Fehérvár: Simon B. 15/6, El-Amin 11/3, Hollis 21/9, Keller Á. 12, Chism 7 Csere: Bódi 6/6, Hendlein,, Supola 3/3, Juhos

Kipontózódott: El-Amin (40. perc)

Edzőszemmel:

–    Öröm ilyen meccset látni, amikor csúszunk, mászunk, küzdünk, harcolunk, és természetesen győzünk. – Sztojan Ivkovics a KKSE edzője

–     A Kecskemét nagyon sok lepattanót megszerzett. Szinte végig futottunk az eredmény után, a végjátékban pedig sokat hibáztunk. – Dzunics Braniszlav az Albacomp Fehérvár edzője