Fucsovics kiharcolta az egyenlítést a Davis Kupában

Fucsovics Márton győzelmével egyenlített a magyar Davis Kupa-csapat az írek ellen az Euro-afrikai Zóna II. csoportjában.

A szegedi Városi Sportcsarnokban zajló 1. fordulós összecsapáson Kellner Ádám nyitófordulóbeli veresége miatt Fucsovics Márton erős győzelmi kényszerrel, de mérsékelt esélyekkel lépett pályára Conor Niland ellen.

A két játékos között nagy volt a különbség a világranglistás helyezés alapján, Niland a 311., Fucsovics pedig az 575. helyen tanyázik.

Ennek ellenére az ír játékosnak Fucsoviccsal alaposan meggyűlt a baja, a magyaré lett az első játszma, majd a második is. Niland kiegyenlített, de a nem bírta az elhúzódó csatározást, és az utolsó döntő szettet ismét Fucsovics nyerte.

A énteki nap után tehát 1-1 az állás, szombaton a Balázs, Fucsovics-Barry, McGee páros meccs következik.