Fél lábbal a legjobb négyben a Veszprém

Az MKB Veszprém férfikézilabda-csapata 44-24-re nyert Tatán a Magyar Kupa negyeddöntőjének odavágóján.

Nagyjából a második percig voltak partiban a hazaiak a bivalyerős Veszprém ellen, Kanyó Bence találatával ugyanis 1-1-re feljött a Tata, azonban Mocsai Lajos fiai rákapcsoltak, a 16. minutumban így már tíz volt közte. A félidőig sem történt nagy változás, a vendéglátók kissé bátortalan játékát csúnyán megbüntette az MKB, amely 23-12-es vezetésről várhatta a második félidőt.

A folytatásban a vendégek új taktikai megoldásokkal próbálkoztak, győzelmük azonban egy percig sem forgott veszélyben. A végeredmény 24-44 lett, a Mocsai-csapat szinte már az elődöntőbe jutott a kupában.

Csurgón kisebb meglepetés született, ugyanis a hazaiak annak ellenére győzték le a Pick Szegedet 24-22-re, hogy a szünetben még egygólos hátrányban voltak. A Tisza-partiak március 7-én, hazai pályán javíthatnak.

A Balatonfüred egymeccses párharcban már szombaton búcsúztatta a másodosztályú Törökszentmiklóst.