Taroltak a győri sakkozók

A hétvégén tartott sakk diákolimpián sikeresen végeztek a győri fiatalok.

A lányok és a fiúk 6 – 6 korcsoportjából 7-et, a szintén 6 korcsoportos csapatversenyből pedig 2-őt nyertek győri sakkozók a diákolimpia megyei döntőjén. A városi tehetségek így valósággal taroltak, és a megyei szövetség elnöke szerint jó úton halad az utánpótlásképzés.

132 tanuló ült a táblákhoz a Krúdy Gyula Középiskola aulájában. A legtöbben a 8 és 12 éves korosztályból érkeztek, a legkevesebben pedig a középiskolások voltak. A kamaszokat sokkal nehezebb tábla mögé ültetni, ugyanakkor a megyei szövetség első embere szerint az ilyen versenyek kiváló alkalmat nyújtanak arra, hogy meghozzák a tizenévesek kedvét, ezáltal bővüljön a megyei utánpótlásbázis.

A megyei diákolimpiai finálét városi döntőként is meghirdették, így aki nyert, az egyúttal városi bajnok is lett. Győrből egyéniben három lány és négy fiú bajnok született a különböző korcsoportokban. Ők képviselik majd városunkat az országos finálén. Csapatban a középiskolás lányoknál a Kazinczy, míg a fiúknál a Révai lett az első.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Sakkszövetség elnökével készített interjút ide kattintva tekinthetik meg.