A kupában is előnyben a listavezető

Az Albacomp, a Körmend és a Kaposvár is nyerni tudott a férfikosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőinek első mérkőzésén.

A bajnokságban listavezető Albacomp együttese is pályára lépett szerdán a Magyar Kupában, Branislav Dzunic csapata a Zalaegerszeg otthonában próbált meg előnyt kiharcolni a visszavágóra.

A meccsen nem szárnyalt az egekben a játék színvonala, a vendég fehérváriak vezettek ugyan a szünetben, de csak egyetlen pont volt az előnyük (33-34).

A ZTE a folytatásban sem engedte meglógni az Albacompot, nem vallottak szégyent az NB I.-ben sereghajtó hazaiak, főleg a 28 pontig jutó Perine volt elemében.

A vendégek végül 77-71-re nyerték meg a mérkőzést, így előnyből várhatják a visszavágót.

A Körmend-Kecskemét összecsapáson eleinte még kiegyenlített volt a játék, főleg a nagyszünet után azonban a hazaiaknak ment jobban, így tíz pont fölé nőtt a különbség.

A Kecskemét keményen küzdött, az utolsó negyedben jobbnak is bizonyultak, de mindössze egy ponttal, így a Körmend végül 92-79-re nyert.

A Kaposvár – főleg a harmadik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően – öt ponttal tudott nyerni a Pécs otthonában, így jó helyzetből várhatják a hazai visszavágót.