Két góllal kikaptak a Kemény-fiúk

A magyar férfi-vízilabdaválogatott 12-10-re kikapott a horvátok ellen a Varasdon megrendezett edzőmeccsen.

Gőzerővel készül a hétfőn kezdődő Európa-bajnokságra Kemény Dénes válogatottja.

A mieink a bombaerős horvátok otthonában játszottak ezdőmérkőzést szerdán este. A találkozón nem játszott Steinmetz Ádám és Biros Péter.

A Vasas légiósa, Boskovic szerezte a mérkőzés első gólját, de a válogatottba visszatérő Kásás Tamás egyenlített egy távoli góllal. Sukno, Muslim és Karac talált be még az első nyolc percben, elhúzott tehát a hazai együttes (4-1).

A mieink feljavultak a második negyedben, Hosnyánszky és Katonás góljaival zárkóztunk, ebben a játékrészben Török és Varga Dénes is betalált, a nagyszünetre tehát csak egy gól volt a hátrányunk.

Baraccsal nehezen bírtak a mieink, Szécsi Zoltán azonban jól védett a kapuban a fordulás után, kár, hogy a csapatkapitány Madaras Norbert nagy helyzetben a kapufára lőtt, így 7-6 után nem sikerült az egyenlítés. A harmadik negyed végén is a miénk volt az utolsó szó, Kiss Gergely találatával megint csak egy gól volt a differencia.

Ez végül a találkozó végére kettőre nőtt, a horvát válogatott hazai pályán legyőzte a magyar csapatot.

Eredmény – férfi vízilabda felkészülési találkozó
Horvátország – Magyarország 12-10 (4-1, 2-4, 3-3, 3-2)
A magyar gólszerzők: Katonás 3, Kiss Gergely 2, Kásás, Hosnyánszky, Török, Varga Dénes, Madaras