Elképesztő csata a MOL Ligában

A Steaua Rangers együttese hosszabbításban verte 9-8-ra a Sapa Fehérvár AV19 farmcsapatát a magyar-román hokiligában.

Elképesztő összecsapást rendeztek Bukarestben. Kóger István fiai tíz perc alatt kétgólos hátrányba kerültek, azonban a második harmad második felében már 5-2-re vezetett a csikócsapat. Ezt követően még háromszor ment három találattal a Sapa, ám Anton Poznik 16 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt betalált, így 8-8 volt az állás hatvan perc után, jöhetett a hosszabbítás – érdekesség, hogy az utolsó percben hármat vágtak a hazaiak!

A ráadásban aztán jött a találkozó hőse, a három góllal záró Ioan Timaru és eldöntötte a találkozó sorsát.

Brassóban már nem voltak ennyire elkényeztetve a drukkerek, ugyanis mindössze egy találat született a mérkőzésen, a hazai oldalon Polc Patrik, a miskolciaknál pedig – egy híján – Budai Krisztián húzta le a rolót. Borsos Attila 19. percben szerzett találata döntött a Fenestela javára.

A játéknap harmadik mérkőzésén már nem voltak ekkora izgalmak, ugyan az Újpest némi meglepetésre kétszer is egyenlített Csíkszeredában, a HSC végül magabiztosan nyert 8-3-ra.

Eredmények – MOL Liga, alapszakasz

Steaua Rangers (román)-Sapa Fehérvár AV19 farm 9-8 (2-1, 0-4, 6-3, 1-0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Timaru (8., 44.), Krug (11.), Persson (53., 60.), Nicolescu (55.), Kostandi (60.), Poznik (60.), Butocsnov (62.), illetve Farkas T. (18.), Kiss (23., 31.), Németh (31.), Kocsis (37.), Fekti (51.), Tóth (54.), Farkas L. (56.)

Brasov (román)-Miskolci Jegesmedvék 1-0 (1-0, 0-0, 0-0)
Gólszerző: Borsos (19.)

HSC Csíkszereda (román)-Újpest 8-3 (1-1, 2-1, 5-1)
Gólszerzők: Becze (6., 48.), Flinta (29.), Hurtaj (37., 60.), Papp (42.), Petres (57.), Novak (58.), illetve Pichler (16.), Gergely (21.), Szirányi (56.)