A Veszprémen is átsiklott a “Győri Gyors”

44-26-ra verte ellenfelét a Győri Audi ETO KC.

A mérkőzés kezdetén villámrajtot vett a győri sztárgárda, aminek következtében a vendég Veszprém edzője már a 6. percben kikérte idejét. Azonban ez sem segített a csapatán, mert Lunde-Haraldsen fantasztikus teljesítményének és a hazaiak feszes védekezésének köszönhetően már az első félidő derekán 10 gólos különbség alakult ki a két együttes között. Görbicz Anita szemet gyönyörködtető megoldásokkal irányította csapatát, a látványos hát mögötti passzok és „kínai” figurák sem maradtak el, amit a publikum vastapssal jutalmazott. A vendégeknél Bulath Anita próbálta hátára venni a csapatát, de ő sem tudta megakadályozni, hogy ne 14 gólos hazai vezetéssel vonuljanak pihenőre a csapatok.

A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott, de itt is a győri lányok akarata érvényesült. Az ETO védelme kisebb hibáktól eltekintve továbbra is jól működött, de azokat legtöbbször a második félidőre beállt Pálinger Katalin javította, borsot törve ezzel a folyamatosan elbizonytalanodó veszprémi játékosok orra alá. Karl Erik Böhn-nek kísérletezni is volt lehetősége, mivel beállóban Hornyák Ágnes után Tóth Eszter, majd Planéta Szimonetta kapott szerepet. Heidi Löke ezúttal végig a kispadról figyelte társai felszabadult produkcióját. Számottevően már nem nőtt a különbség a csapatok között, a végeredmény 44-26, a hazai csapat javára.