A Sopron nyerte a női kosárbajnokság örökrangadóját

A szünetben még egál volt, a végén azonban fölényesen nyert a Pécs 2010 otthonában az Uniqa Euroleasing Sopron együttese.

A Sopron úgy vágott neki a Pécs elleni presztízs találkozónak, hogy egy Euroliga-győzelmet már szerzett a héten (a Tarbes otthonában nyertek Fűrészék).

Azt is tudták a soproniak, hogy a Pécs 2010 az első idei hazai rangadóját elvesztette, miután a Győr simán nyert a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Két negyedig tartott a szoros mérkőzés a vasárnap késő délutáni rangadón, hiszen a félidőben még 40-40-re álltak a csapatok.

A meccs elején 4-0-ra húzott el a Sopron, a nagyszünet előtti másodpercekben szintén négy pont volt a különbség, csak éppen akkor Quigley kosaraival a hazaiak javára (40-36). Zavecz és Krivacsevics egyenlített a szünetig.

A fordulás után egy ideig még tartotta a lépést a Pécs, de aztán a negyed közepén magasabb sebességi fokozatra kapcsolat a Sopron, Zavecz, Fegyverneky, Fűrész és Kurasova-Gorbunova is eredményes volt, elhúzott a vendégcsapat 59-48-ra!

A 33. percben Horti kosaraival már 14 ponttal ment a Sopron, és a hazai közönség ekkor beletörődött, nem lesz meg a fordítás. Ez nem jelenti azt, hogy abbahagyta volna a drukkolást, nem ez a jellemző a pécsi szurkolókra, akik legutóbb saját maguk gyűjtöttek pénzt a nehéz anyagi helyzetben lévő csapatnak.

A Pécs kikapott, a Sopron megnyerte a rangadót, így a tabella éléről várhatja a következő fordulót.

A másik mérkőzésen a Győr az eredmény ellenére egy viszonylag sima meccsen verte a ZTE-t.

Eredmény – női kosárlabda-bajnokság
Pécs 2010 – Uniqa Euroleasing Sopron 62-79 (16-21, 24-19, 9-19, 13-20)
A pontszerzők: Murphy 16, Raksányi 13, Quigley 9, Pilav 8, Horváth 7, Török 5, Sarok, Laczi 2-2, illetve Kurasova-Gorbunova 18, Horti 15, Krivacsevics 13, Fűrész 11, Fegyverneky 9, Szabó F. 6, Zavecz 4, Krnjic 3
Uni Seat Győr – Zalaegerszeg 75-72 (30-19, 18-17, 13-16, 14-20)