Tizenhárommal dobott többet a Győr

A címvédő Győr 13 gólos győzelmet aratott a Dunaújváros felett a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A légiósait nélkülöző Győr biztos győzelmet aratott a Dunaújváros felett. Nem játszott Katrine Lunde Haraldsen, Heidi Löke, Eduarda Amorim, Jovanka Radicevic és a derekát fájlaló Andrea Lekic. Annál aktivavabb volt Kovacsics, aki hátán vitte a mérkőzést. Karl-Erik Böhn első mérkőzésén irányította az Audi ETO KC-t.

A 16. fordulóból előrehozott meccsen a Magvassy-ban a félidőben 20-12 volt, végül 13 góllal 37-24-re győzedelmeskedtek Görbiczék.

A mérkőzés elején jó negyed óráig tartotta magát a dunaújvárosi gárda, sőt vezettek is, ám egy kettős kiállítás megpecsételte a sorsukat: egy gólos hátrányból pár perc alatt 3 gólos előnyt kovácsolt a Győr.

A második játékrész is a vendégek támadásaival indult, 22-17-ig kapaszkodtak, ám Planéta Szimonetta bombája újra megindította a győri gólzáport. és a félidő közepére 27-19-re módosult z állás.

Végül a 37-24-es eredmény a papírformát igazolta.