Otthon kapott ki az Atomerőmű

A férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában az Atomerőmű vereséget szenvedett az ukrán Himiktől.

Az újonc Atomerőmű egy győzelemmel és egy vereséggel várta a harmadik fordulóban a Himiket, és a folytatás is “döntetlennel” kezdődött: 18-18-cal fejeződött be a nyitónegyed. A második szakaszban a paksiak több mint hat percen át nem találtak a gyűrűbe – a félidő utolsó nyolc percét 16-5-re nyerték az ukránok -, így a nagyszünetben 28-36 volt az állás.

A fordulás után Cole révén öt pontra felzárkózott Völgyi Péter együttese, ám az ellenfél néhány triplával csakhamar lelohasztotta a lelkesedést, és a 27. percben már ismét 12 pont volt a különbség.

A zárónegyedben Williams vezetésével többször is újra visszajöttek öt pontra a házigazdák, de a túloldalon Vasiljevic rendre “bevágott” egy triplát, aztán az utolsó percben egyetlen pontra csökkent a hátrány (73-74), ám végül mégis a Himik örülhetett.

Az 1/2-es győzelem/vereség mérleggel álló Atomerőmű egy hét múlva az orosz Novgorodhoz látogat.