A Kecskemét nyerte a kosárrangadót

A Paks 69-66-ra kikapott a férfi kosárlabda-bajnokság szombati rangadóján a Kecskemét együttesétől, amely így veretlen.

Három mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabdázók élvonalbeli bajnokságában szombaton. A legnagyobb érdeklődés az eddig veretlen Paks és Kecskemét összecsapását övezte. Különösen pikáns volt a találkozó, ráadásul több szempontból is.

A hazaiak kispadján Völgyi Péter, a vendégekén Stojan Ivkovic ült, ők ketten dolgoztak már együtt Pécsen. A Paks keretét erősíti az a Kovács Ákos, aki a kecskemétiektől érkezett az atomvárosba.

A találkozón végig kézben tartotta az irányítást a vendég együttes, amely már az első negyed után vezetett, igaz, akkor még csak egy ponttal. A második etap hazai szempontból katasztrofálisra sikeredett, ugyanis csak 3 pontra voltak képesek. Ez a rossznál (a Kecskemét 10-et szerzett) is rosszabb. A zárónegyed 18 pontos (!) Kecskemét-előnnyel indult, és bár a paksiak mindent megtettek az utolsó játékrészben, a végén csak 3 pontos vereségig tudták levinni a differenciát. Hogy miért nyert a KSE? Mert öt játékosuk is 10 pont felett zárt.

Csak azért nem a ZTE-Körmend meccs lett a nap fő mérkőzése, mert a hazaiak köztudottan nehéz helyzetben vannak, megfelelő légiósok híján csak a nagy vereség elkerülése volt a cél a megyei presztízsrangadón. Ettől függetlenül a nagyszünetig még tartotta magát a csikócsapat, de a harmadik negyedet nagyon elrontották, azt 28-8-ra bukták el.

A Nyíregyháza a Kaposvárt fogadta, és tízpontos győzelemmel küldte haza.

Eredmények – férfi kosárlabda NB I
Nyíregyháza – Kaposvár 79-69 (24-15, 18-22, 20-13, 17-19)
A legjobb dobók: Miskovic 25, Mohácsi 17, Fekete, Djogo 11-11, illetve Raivio 19, Wilson 13, Koma 10
Zalaegerszeg – Körmend 62-88 (22-23, 14-19, 8-28, 18-16)
A legjobb dobók: Pernie 17, Tóth 12, Gáspár 10, illetve Townes 21, Bell 17, Németh 14, Powell 12
Atomerőmű SE – Kecskeméti KSE 66-69 (17-18, 3-10, 19-29, 27-12)
A legjobb dobók: Williams 25, Vojvoda 13, illetve Vukadinov 13, Dénes 12, Kelley 11, Wittmann, Bencze 10-10